MediaCat

İpek Kağıt İmzasız Süreçler ile 35 bin TL tasarruf sağladı

İpek Kağıt, imza süreçlerinin daha kolay ve etkin bir biçimde yönetilmesine imkan tanıyan İmzasız Süreçler projesini E-GÜVEN ve Eczacıbaşı Bilişim işbirliğiyle hayata geçirdi.

İpek Kağıt İmzasız Süreçler ile 35 bin TL tasarruf sağladı

İpek Kağıt, imza süreçlerinin daha kolay ve etkin bir biçimde yönetilmesine imkan tanıyan İmzasız Süreçler projesini E-GÜVEN ve Eczacıbaşı Bilişim işbirliğiyle hayata geçirdi. Proje sayesinde yıllık 35 bin TL tasarruf sağlayan kuruluş, Eczacıbaşı bünyesinde düzenlenen İnovasyon Ödülleri’nde de bu yıl en inovatif e-dönüşüm projesi dalında ödül kazandı.

Kurumsallığa önem veren kuruluşlar Türkiye’nin ilk Elektronik Sertifika ve Mobil İmza Hizmet Sağlayıcısı E-GÜVEN ve Eczacıbaşı Bilişim’in kurumların imza yükünü hafifleten ve bankacılık talimatlarının güvenle gönderilmesi gibi işlerde büyük kolaylık sağlayan İmzala-Gönder ürününü tercih ediyor. Son olarak da temizlik kağıdı sektöründen İpek Kağıt, zaman ve para tasarrufu sağlamanın yanı sıra, çevreye olan duyarlılığını iş süreçlerine yansıtmak için İmzala-Gönder ürününün kullanıldığı İmzasız Süreçler projesini hayata geçirdi.

İpek Kağıt, mali işler çalışanlarının ve şirket üst düzey yöneticilerinin onayından geçen süreçlerin daha güvenli ve daha hızlı yapılması ihtiyacını hissettiği için söz konusu projeyi Mali İşler Direktörlüğü bünyesinde gerçekleştirdi. Proje ile kuruluşun daha önce yazılı bankacılık talimatı ve yöneticilerin imzasını gerektiren tüm süreçler dijital ortama taşındı. Böylece çalışanlar talimatın hazırlanması, yöneticiler arasında dolaştırılması, bankaya iletilmesi ve arşivlenmesi süreçlerinde vakit kaybetmekten kurtuldu. Yöneticiler için de toplantıların bölünmesi, onlarca talimatı imzalama gibi sorunlar ortadan kalktı. Yöneticiler zaman ve mekan kısıtlaması olmadan mobil imzalarını kullanarak cep telefonu aracılığıyla talimatı inceleyip imzalayabilir oldu. Ayrıca bankalar da eksik imzalı talimat ile işlem riskini üstlenmek durumundan kurtuldu.

E-GÜVEN ve Eczacıbaşı Bilişim’in mobil imza teknolojileri uygulamalarını sağladığı projeyle 400 talimat ve ekleri mobil imzayla imzalandı. Proje sayesinde talimatın hazırlanması, imza için dolaştırılması, bankaya iletilmesi ve sonuçların takip edilmesi gibi işlemlerin İmzala Gönder platformuna taşınmasıyla beraber eskiden 2 saat süren süreç 10 dakikaya indirildi. Çalışanın bankalara ayırdığı zaman haftada 3 günden 1 güne düşerken, bankalara talimatların ulaştırılması için yapılan 520 km. yoldan da tasarruf sağlandı. Bankacılık işlemleri sürecinde CO2 salınımına neden olan işlemlerin dijital ortamda yapılabilmesiyle yıllık 1,20 ton CO2 salınımı sıfıra indirildi. Islak imza döneminde zorunlu olan faks ve telefon harcamalarının yanında, printer ve kağıt kullanımının da sıfırlanmasıyla bu proje sayesinde 2010 yılında toplam 35 bin TL tasarruf sağlandı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.