Interpuclic 2000 kişiyi işten çıkaracak

Interpuclic Grup, rakibi olan Omnicom Grup'un adımlarını izliyor. Omnicom'un global olarak...

22.12.2008 - 15:05 | MediaCat

Interpuclic Grup, rakibi olan Omnicom Grup’un adımlarını izliyor. Omnicom’un global olarak yüzde 5 işgücünü keseceğini açıklamasının ardından, Interpuclic’te 2000 kişiyi işten çıkarmayı hedefliyor.

Reuters tarafından yayınlanan ve içerisinde Interpuclic CEO’su Michael Roth’un krize yönelik konuşmalarının da yer aldığı bir rapora göre, Interpuclic ajansları arasında yer alan DraftFCB, McCann Erickson, Lowe ve diğer ajanslarında kontrol edilebilir maliyetler üzerine yoğunlaşacaklarını, marjı yönetecekleri ve birtakım önlemler alacakları dile getiriliyor.

Reuters tarafından yayınlanan bu rapor, Omnicom’un ise dünya genelinde yüzde 4-5 aralığında bir işgücü kesintisine gideceğini savunuyordu. Omnicom ise dünya genelinde yüzde 5’lik bir kesintiye gideceğini geçen hafta içerisinde açıklamıştı.

WPP Grup Başaknı Sir Martin Sorrell, gelişmiş pazarlarda özellikle de İngiltere, Avrupa ve Amerika’da 2009 yılının başında bazı kesintilerin olabileceğini dile getirmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.