METRO Group çalışanları İmkansız Periler’in hayatını yazdı

METRO Group ve satış şirketlerinin Milliyet Gazetesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile...

22.12.2008 - 14:07 | MediaCat

METRO Group ve satış şirketlerinin Milliyet Gazetesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği içinde yürüttüğü “METRO Group’un Çağdaş Kızları Projesi”nde benzeri olmayan bir adım atıldı. Projeyi yıllardır büyük emeklerle yürüten ve eğitim masrafları üstlenilen 1.000 kızı yakından tanıyan METRO Group Türkiye Temsilcilik Ofisi çalışanları, “İmkansız(!) Periler…”in zorlu ama umut verici hayat öykülerini kaleme aldı. Daha önce yapılmamış bir projeye imza atan ekip, Anadolu’nun unutulmuş çiçeklerine kitap satırlarında hayat verdi.

METRO Group, Real Hipermarketleri, Metro Toptancı Market ve METRO Group Asset Management; Milliyet Gazetesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği içinde iki yıldır yürüttükleri “METRO Group’un Çağdaş Kızları Projesi”ni kitap satırlarına taşıyarak ölümsüzleştirdi. Eğitim masrafları üstlenilen 1.000 kız içinden en başarılı olanları il il gezerek ziyaret eden METRO Group Türkiye Temsilcilik Ofisi çalışanları, genç kızların hayat hikayelerini amatör bir ruhla kaleme aldı. Hiçbir kar amacı güdülmeden yürütülen projeden elde edilen gelir, yine kız çocuklarının eğitimi için oluşturulan “İmkansız Periler” fonuna aktarılacak.

METRO Group Türkiye Temsilcilik Ofisi çalışanları olan Nurdan Tümbek Tekeoğlu, Ersan Açıkay, Şebnem Sayıl, Nurdan Ataolur, Onur Bilir, Seda Sunat Madak, Şule Çevik ve Bilge Maden; Adana, Bursa, Bodrum, Antakya, Gaziantep, Osmaniye, İzmir, Trabzon, Konya ve Muş’ta yaşayan kız çocuklarını evlerinde ve okullarında ziyaret etti.

Ekip, MOR Prodüksiyon ile birlikte 10 ilde gerçekleştirilen çekimler sonrasında bir belgesel projesine de hayat verdi. “Gece Yolcuları” grubunun müziklerini hazırladığı ve ünlü oyuncu Kenan Işık’ın seslendirdiği belgesel film, Anadolu’nun her köşesinde okul ve okuma isteğiyle gelecek hayalleri kuran genç fidanların öyküsünü anlatıyor.

Muş’ta eğitim masrafları üstlenilen 100 kız çocuğu ile ilk adımı atılan “METRO Group’un Çağdaş Kızları Projesi”, 1.000 kızın eğitim masraflarını üstlenerek devam etmişti. METRO Group, Türkiye’nin doğudan batısına 10 farklı ilinde eğitim desteği verdiği 1.000 kız çocuğunun kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimlerine de destek verdi. Yalnızca maddi destekle yürütülmeyen proje kapsamında, kız çocukları arasında çeşitli kültürel ve sanatsal ödüllü yarışmalar da düzenlendi.

Alman Başkonsolosluğu’nda düzenlenen tanıtım gecesinde konuşan METRO Group Türkiye Temsilcisi ve kitap yazarlarından olan Nurdan Tümbek Tekeoğlu, “Bu kitabı, METRO Group çalışanları olarak büyük emek vererek ve en önemlisi de gönüllerimizi koyarak hayata geçirdik. Ve tüm diğer çalışma arkadaşlarım adına da söyleyebilirim ki, kitabımızı okuma ateşi ve azmini kalbinde taşıyan tüm kız çocuklarımıza armağan ediyoruz.” diye konuştu. Geceye kültür, sanat, sinema, edebiyat ve yazın dünyasından tanınmış birçok isim katıldı. Misafirler gecede kurulan kitap satış stantlarını da ziyaret ederek projeye destek verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.