İnternet girişimcileri için 2011 fırsatları

Webrazzi Gündem Toplantıları 2011’de sektörün farklı alanlarından gelen profesyonellerden oluşan konuşmacı ve katılımcılarla gerçekleşen ilk toplantıda internet pazarı ve fırsatları mercek altına alındı.

18.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Webrazzi Gündem Toplantıları 2011’de sektörün farklı alanlarından gelen profesyonellerden oluşan konuşmacı ve katılımcılarla gerçekleşen ilk toplantıda internet pazarı ve fırsatları mercek altına alındı.

Türkiye ve dünyada internet alanında yaşanan gelişmeleri inceleyen ve analiz eden Webrazzi, 2010’da başladığı Webrazzi Gündem Toplantılarının 2011 serisine İnternet Pazarı ve Fırsatları başlıklı toplantıyla başladı. Toplantının açılışında konuşan Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal yılın ilk toplantısını özellikle internet dünyasının fırsatlarına ayırdıklarını, bu sayede girişimciler ve yatırımcılar için yılın geri kalan kısmında fırsatlardan yararlanmanın mümkün olabileceğini belirterek sözlerine başladı. Kutsal, 2010 yılının sadece internet kullanımı açısından değil, e-ticaret açısından da önemli bir yıl olduğunu belirtti.

İnternet üzerinden tavsiye veren siteler yükselişe geçecek

Arda Kutsal’ın yaptığı açılış konuşmasından sonra Yemeksepeti.com’un Kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın’la bir oturum gerçekleşti. Aydın konuşmasında son yıllarda internet girişimlerinin sayısında ciddi anlamda bir artış yaşandığına değindi ve 2-3 sene içinde yaşamı çok daha fazla kolaylaştıracak önemli internet projelerinin hayata geçeceğini belirtti. Bunun yanı sıra internet sektöründe lokalizasyonun giderek önem kazandığını söyleyen Aydın, mobil uygulamaların ve oyunların önünün çok açık olduğunu sözlerine ekledi. Son olarak Aydın, mekânlar ve ürünler üzerine tavsiye veren sitelerin de önümüzdeki yıllarda yükselişte olacağına vurgu yaptı.

Mobil oyun ve aplikasyon alanında fırsatlar artıyor

Ardından Nokta A.Ş’nin Kurucusu ve CEO’su Tümay Asena ile bir oturum yapıldı. Tümay Asena konuşmasında 2011’de akıllı telefon ve tablet satışlarının PC satışlarından yüksek olacağı bilgisine yer verdi ve “Girişimciler için bundan daha açık bir sinyal olamaz. Mobil oyun ve mobil aplikasyon yapmayı düşünen girişimciler bu süreci iyi değerlendirmeli” dedi.

Türkiye internet pazarına yabancı yatırımcıların ilgisi daha da artacak

Daha sonra da Trendyol Kurucu Ortağı ve CEO’su Demet Mutlu ve Peak Games Kurucu Ortağı ve CEO’su Sidar Şahin’le bir oturum gerçekleşti. Demet Mutlu konuşmasında önemli olanın fikir değil, uygulama olduğunu vurguladı. Mutlu, alınan yabancı yatırımlarda Türkiye’nin hareketli pazar olmasının etkili olduğunu ve Türk internet pazarının potansiyelinin önümüzdeki yıllarda daha fazla ortaya çıkacağını söyledi. Sidar Şahin ise “Türkiye dünyada ilk 10 sanal ürün pazarından biri. Online oyun pazarının potansiyeli çok yüksek. Bu yıl Türkiye’de sosyal ve tarayıcı tabanlı oyunların 300 milyon dolarlık bir piyasa olmasını bekliyorum” dedi.

Toplantının son oturumuna ise GittiGidiyor İcra Kurulu Üyeleri ve Kurucu Ortakları Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı katıldı. Oturumda Gittigidiyor’un yükselişinin yurtdışından da yatırımcıların ilgisini çektiğinden bahsedilirken, Türkiye’nin sıcak bir pazar olduğuna ve önümüzdeki yıl içinde yabancı yatırımcıların ilgisinin daha da artacağına dikkat çekildi.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.