MediaCat

2020’nin en iyi global markaları

Interbrand, En İyi Global Markalar 2020 listesini paylaştı.

2020’nin en iyi global markaları

Interbrand tarafından belirlenen En İyi Global Markalar sıralamasının 2020 sonuçları açıklandı.

Zirvedeki yerini 2013’ten bu yana bırakmayan Apple‘ın bir kez daha ilk sırasına yerleştiği sıralamada, geçtiğimiz yıl üçüncü sırada yer alan Amazon yüzde 60 büyümeyle ikinci basamağa yükseldi. Yüzde 53 büyüyerek, en çok büyüme sergileyen markalar arasında Amazon’un ardından ikinci sırada gelen Microsoft listede üçüncü, 2019’un ikincisi Google ise yüzde 1 küçülmeyle dördüncü sıraya yerleşti. Geçen yıl Samsung‘un bir basamak üzerinde, beşinci sırada yer alan Coca-Cola ise Samsung’la yer değiştirdi.

En iyi global markalar arasında ilk 10’da altıncı sıranın ardından bir değişiklik yaşanmadı. Toyota, Mercedes-Benz, McDonald’s ve Disney geçtiğimiz yılki yerlerini korudu.

Listeye bu yıl dahil olan markalar

100 markanın sıralandığı En İyi Global Markalar listesinde ilk 10’da yeni bir marka yer almazken, bu yıl listeye beş yeni marka dahil oldu. Instagram listeye 19’uncu, YouTube 30’uncu, Tesla 40’ıncı, Johnie Walker 98’inci, Zoom ise 100’üncü sıradan giriş yaptı. Instagram, YouTube ve Zoom, 2013 yılından bu yana listede ilk kez boy gösterdi.

En çok büyüme sergileyen 10 marka

Interbrand‘e göre, 2020’nin en çok büyüyen markası yüzde 60 ile Amazon oldu. Microsoft yüzde 53, Spotify yüzde 52, Netflix ve Adobe yüzde 41’er büyümeyle Amazon’u takip etti. En çok büyüme sergileyen ilk 10 marka arasında Paypal (yüzde 38), Apple (yüzde 38), Salesforce.com (yüzde 34), Nintendo (yüzde 31) ve MasterCard (yüzde 17) da yer aldı.

Interbrand En İyi Global Markalar raporuna bu adresten kayıt olarak ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.