MediaCat

İnteraktif reklam pazarı büyüyor

İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau-IAB) verileri, 2006 yılında internet reklamlarına 16.8 milyar Amerikan doları harcandığını

İnteraktif reklam pazarı büyüyor

İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau-IAB) verileri, 2006 yılında internet reklamlarına 16.8 milyar Amerikan doları harcandığını ortaya çıkardı.

İnteraktif Reklamcılık Bürosu ve PricewaterhouseCoopers’ın verileri doğrultusunda, internet reklam gelirleri 2006 yılında yaklaşık 16.8 milyar Amerikan doları oldu. Açıklanan rakam, 12.5 milyar Amerikan doları harcanan 2005 yılına göre % 34’lük bir büyüme gerçekleştiğini gösterdi.

2006 yılının dördüncü çeyreği, elde edilen 4.8 milyar Amerika dolarıyla en yüksek rakama ulaşılan dilim oldu. 2006 yılında elde edilen bu gelirle geçen yılın aynı dönemine göre % 32’lik bir büyüme gerçekleşti. Yine 2006 yılının üçüncü çeyreğinde elde elen 4.2 milyar Amerikan doları gelirle de % 15’lik büyüme gerçekleştiği tahmin ediliyor. Üçüncü ve dördüncü çeyreklerle ilgili gerçek veriler Nisan 2007’de yayınlanacak olan “2006 İnternet Reklam Gelirleri Raporu”nda açıklanacak.

İnteraktif Reklamcılık Bürosu, 2006 yılının dördüncü çeyreği ve tüm yıl online reklam harcamaları hesaplarını, 15 lider online reklam satış firmasının verilerini toplayarak gerçekleştirdi.

İnteraktif Reklamcılık Bürosu, aynı zamanda PricewaterhouseCoopers tarafından hazırlanan İnternet Reklam Gelirleri Raporu’nun sponsorluğunu yapıyor. Tam rapor yılda iki kez, hem tam yıl hem de yarı yıl verilerini aktaracak şekilde yayınlanıyor. Raporda, ilk, üçüncü ve dördüncü çeyreklere dair tahminler de yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.