Intel’den performans ve güvenliği yeniden tanımlayan çözümler

Intel, yeni vPro işlemci teknolojisi ile iş bilgisayarlarında güvenliği kat kat artıran yeni özellikler getirirken, sunucu ve masaüstü cihazlara yönelik endüstri standardı ilk dört çekirdekli ürünleriyle verimliliğe yeni bir boyut kazandırıyor.

20.09.2007 - 17:51 | MediaCat

Intel, yeni vPro işlemci teknolojisi ile iş bilgisayarlarında güvenliği
kat kat artıran yeni özellikler getirirken, sunucu ve masaüstü cihazlara yönelik endüstri standardı ilk dört çekirdekli ürünleriyle verimliliğe yeni bir boyut kazandırıyor.

Intel, işletmeler ve BT sektörü için masaüstü bilgisayarların güvenlik sistemlerini daha da güçlendiren, korsan saldırılara, virüs ataklarına ve diğer tehditlere karşı daha iyi koruma sağlayan en yeni Intel® vPro™ işlemci teknolojisini tanıtırken, çok işlemcili (MP) sunucular için özel olarak tasarlanan endüstrinin ilk dört çekirdekli işlemcilerini piyasaya çıkardı.

Intel vPro pek çok yeni özellik getiriyor
Intel vPro işlemci teknolojisi, yeni Intel® Core™ 2 Duo işlemci, Intel® Q35 Express yonga seti ve birçok teknolojik inovasyon sayesinde masaüstü bilgisayarlar için güvenlik ve yönetim becerisini bir araya getiriyor. Bunların arasında daha önceleri yapılması mümkün olmayan işler de yer alıyor. Örneğin; işletim sistemi çökmüş ya da sabit diski çalışmayan bir bilgisayarı uzaktan ayağa kaldırmak ve tamir etmek artık mümkün oluyor. Intel vPro işlemci teknolojisi, sonuç olarak, hem para hem de zaman kaybına neden olan zorunlu masa başı ziyaretlerini azaltıyor ve bilgisayarları istendiği zaman güvenli bir şekilde uzaktan açıp kapatma imkanı sunarak, enerji tasarrufu sağlıyor. Bu da işletmelere maliyetlerini azaltma fırsatı yaratıyor.

Kod adı Weybridge olan en son Intel vPro işlemci teknolojisinde yer alan diğer güvenlik özelliklerinin arasında yazılım tabanlı saldırıları, virüs ataklarını ve benzeri diğer tehlikeleri filtrelemek ve bunlardan korunmak da yer alıyor. Intel® Trusted Execution Teknolojisi (TXT), ürün ile birlikte gelen yepyeni bir teknoloji. Intel TXT, sanallaştırılmış ortamlardaki verilerin bile korunmasını sağlıyor. Yeni nesil Intel® AMT-Active Management Teknolojisi ise bilgisayar yönetimini en üst noktaya taşıyor. Intel® AMT, işletim sistemi çökmüş ya da kapalı bilgisayarların bile envanter bilgilerine ulaşılmasını ve tamir edilmesini sağlıyor.

Yeni dört çekirdekli Xeon 7300 serisi
Intel’in endüstri standardı ilk dört çekirdekli işlemcileri, genel olarak sunucu konsolidasyonu, veritabanı kullanımı, kurumsal kaynak planlama ve iş zekası gibi sanal ortamlarda yüksek performans, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik gerektiren uygulamaları çalıştıran çok işlemcili sunuculara yönelik olarak geliştirildi. Quad-Core Xeon® 7300 serisine ait altı yeni işlemci, Intel’in önceki kuşak çift çekirdekli ürünlerine göre iki katı performans sağlarken, verimli enerji kullanımı sayesinde watt başına sağladığı performansı da üçe katlıyor.

Sanallaştırma ve ölçeklenebilirlikte son nokta
Son teknolojinin ürünü söz konusu sunucuların Intel Core Mikromimarisi ile dört çekirdekli işlemci performansının yanı sıra Intel Sanallaştırma Teknolojisi’nin (Intel Virtualization Technology) nimetlerinden yararlanmasını sağlayan Intel, müşterilere sanallaştırma ve sunucu konsolidasyonu için ideal bir platform sunuyor.

İki katı daha fazla çekirdeğin yanı sıra Intel’in önceki çok işlemcili platformlarına göre dört kat daha fazla bellek kapasitesi sunan 7300 serisi ve Intel 7300 yonga seti, çok yüksek konsolidasyon oranları sayesinde alan, güç ve operasyon maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.