MediaCat

Intel’den ‘adil madencilik’ girişimi

Dünyanın en büyük çip üreticisi ‘sömürüsüz’ işlemciler vaat ediyor.

Intel’den ‘adil madencilik’ girişimi

Giderek yaygınlaşan bir sosyal hareket olan ‘adil ticaret’, gelişmekte olan ülkelerden ürün ya da hammadde ihraç eden gelişmiş ülkelerin, ihracı gerçekleştirdikleri ülkenin üreticilerine pazar değerinde ödeme yapmasını ve bu ülkelerde sürdürülebilir kalkınmayı desteklemesini temel alıyor. Emek sömürüsünün, suistimallerin ve yolsuzlukların önüne geçmeyi hedefleyen bu hareket ticaretin her aşamasında şeffaflık sağlayarak gelişmekte olan ülkelerdeki iş ve yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçlıyor.

Dünyanın en büyük çip üreticisi konumundaki Intel hammadde temini sırasında uyguladığı adil ticaret politikasını ‘çatışmasız üretim’ olarak adlandırıyor. Elimizden düşürmediğimiz akıllı cihazların ve onlar olmadan iş göremediğimiz bilgisayarlara hayat veren çiplerin üretimi sırasında en çok ihtiyaç duyulan cevherler olan Altın, Tantal, Kalay ve Tungsten’in, belki hayatları boyunca bu cihazları hiç göremeyecek insanlar tarafından çıkarıldıklarını hatırlatan Intel, yayınladığı videda bu durumu değiştirmek için çalıştığını vurguluyor.

Künye:

Reklamveren: Intel
Reklam Ajansı: Venables Bell & Partners
Kampanya: Intel: Conflict-Free
Reklam Ajansı: Venables Bell & Partners, ABD
Kreatif Grup Liderleri: Paul Venables ve Will McGinness
Kreatif Direktör: Tom Scharpf
Yardımcı Kreatif Direktör: Eric Boyd
Art Direktör: Stephen Lum
Metin Yazarı: Liz Cartwright

Kaynak: Advertolog

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.