Instagram’dan yeni bir satış modeli

Facebook'ta test edilen koleksiyon reklamları Instagram'a da geliyor.

08.02.2018 - 10:25 | Sencer Uçar

Instagram'dan yeni bir satış modeli

Markaların ürün kataloglarını otomatik yürütülen videolarla dijitalleştiren ve kullanıcıları e-ticaret sitelerine yönlendirerek alışveriş yapmalarını sağlayan koleksiyon reklamları, Facebook’un ardından şimdi de Instagram’da test edilmeye başlandı.

Koleksiyon reklamları, üst kısımda yer alan dikkat çekici bir video ile birlikte videonun altında sıralanan ürünlerden oluşuyor. Kullanıcılar, koleksiyon reklamlarındaki videonun altında bulunan ürünler arasında gezinebiliyor ve bağlantılar aracılığı ile e-ticaret sitelerine erişerek alışveriş yapabiliyor.

Instagram, koleksiyon reklamlarını şimdilik sınırlı sayıda reklamveren ile test ediyor. Söz konusu satış modelinin önümüzdeki aylarda daha fazla reklamverene sunulması bekleniyor.

Instagram’ın koleksiyon reklam formatı, Facebook’taki orijinal versiyonundan biraz daha farklı. Facebook’ta kullanıcılar ilk etapta dört ürün ile karşılaşırken, Instagram’da bu sayı üç ile sınırlandırılıyor. Ayrıca Facebook’taki koleksiyon reklamlarında herhangi bir ürüne dokunulduğu zaman kullanıcıların karşısına o ürüne öncelik tanıyan bir ürün kataloğu çıkarken, Instagram’da açılan ürün kataloğu sabit kalıyor. Yani, koleksiyon reklamı ile karşılaşan bir Instagram kullanıcısı hangi ürüne dokunursa dokunsun, aynı katalog ile karşılaşıyor. Katalog üzerindeki bir ürüne dokunulması ile birlikte söz konusu ürün, markanın kendi web sitesinde görüntülenebiliyor.

Kaynak: Marketing Land

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.