Instagram’da ücretli abonelik dönemi

Instagram, içerik üreticilerine yeni bir gelir kaynağı sunmaya hazırlanıyor.

20.01.2022 - 13:31 | Simge Şenses

Instagram, basketbolcu Sedona Prince, olimpiyat madalyalı jimnastikçi Jordan Chiles ve astrolog Aliza Kelly gibi isimlerin dahil olduğu seçili içerik üreticilerinden oluşan bir grupla ücretli bir abonelik sistemini test ediyor. Sistem, içerik üreticilerine yeni bir gelir kapısı sunmanın yanı sıra özel içerikler paylaşacakları takipçileriyle bağlarını sıkılaştırmayı hedefliyor.

İlk olarak ABD’de kullanıma sunulması planlanan özellik kapsamında Instagram kullanıcıları, takip ettikleri içerik üreticilerine hesap sahipleri tarafından belirlenen ve 0,99 ila 99,99 dolar arasında değişen bir meblağ ödeyerek abone olabilecek. Kullanıcılar, abone oldukları hesapların özel hikâye ve canlı yayın içeriklerine erişim sağlayabilecek ve içerik üreticileri tarafından kullanıcı adlarının yanında görünecek mor bir rozet aracılığıyla ayırt edilebilecek. Instagram ayrıca, en az 2023’e kadar içerik oluşturucuların abonelik gelirlerinden herhangi bir pay talep etmeyecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bir Facebook gönderisinde, “İçerik üreticilerinin yaratıcı işler yaparak geçimlerini sağlamaları için araçlar geliştirmeye devam etmekten ve bu araçları yakında daha fazla içerik oluşturucuya teslim edecek olmaktan dolayı heyecanlıyım” açıklamasında bulunurken; Instagram Başkanı Adam Mosseri de yayınladığı bir videoda aboneliklerin, “içerik üreticilerinin öngörülebilir bir gelir elde etmesinin en iyi yollarından biri” olduğunu ifade etti.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.