Instagram videolarında yeni dönem

15 dakikanın altındaki tüm videolar Reel olarak paylaşılacak.

22.07.2022 - 11:16 | Sencer Uçar

Instagram videolarında yeni dönem

Kullanıcılarına daha fazla tam ekran deneyimi sunma hedefindeki Instagram, 15 dakikadan kısa süreli video paylaşımların Reel olarak paylaşılacağını duyurdu.

Denemeleri birkaç hafta önce başlayan değişiklik önümüzdeki haftalarda kalıcı hale gelecek. Değişiklik kararından önce paylaşılan videolar ise Reel’a dönüşmeyecek. Profillerde video ve Reels içerikleri tek çatı altında toplanacak.

Profilini herkese açık halde kullananların 15 dakikadan kısa video paylaşımları Reels kategorisinde diğer kullanıcıların keşfine açık olacak, içeriğin sesi yeni Reel’larda kullanılabilecek ancak remiks sınırlaması tercih edilebilecek. Gizli hesaplardaki Reel paylaşımları ise yalnızca kullanıcının takipçileri tarafından izlenebilecek.

Instagram’ın Reels kapsamında sunduğu bir diğer yenilik ise Dual özelliği. Dual özelliğiyle kullanıcılar içerik kaydederken eşzamanlı olarak kendi tepkilerini de kaydedebilecek, mobil cihazlarının her iki kamerasını da aynı anda kullanabilecek.

Dual yeniliğinin yanı sıra Reels şablonlarında da güncelleme gerçekleşecek. Kullanıcılar, şablonlardan faydalanarak fotoğraf ve videolarıyla Reel içeriği üretebilecek.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.