‘İnovasyon odaklı yatırımlarımız devam edecek’

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, Gıda ve İçecek Grubu...

12.05.2008 - 10:22 | MediaCat

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu, tüketicileri Süt ve Sütlü Ürünler kategorisinde yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor.

Yeni markalar Dolcia ve Pasifik’in yanı sıra Fidella, Smartt ve İçim Light serisinin yeni çeşitleri pazarı hareketlendiriyor.

Birçok kategoride 1. ve güçlü bir 2. konumundaki İçim, yeni inovatif ürünleriyle fark yaratıyor.

Ülker, Süt ve Sütlü Ürünler kategorisinde gerçekleştireceği yatırımlarla İçim markasını liderliğe taşımayı hedefliyor.

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, Gıda ve İçecek Grubu Süt ve Sütlü Ürünler kategorisini değerlendirdi.

Tütüncü, büyüme odaklı, genç ve yenilikçi olarak tanımladığı Süt ve Sütlü Ürünler grubunun, 2008 yılında ‘yeniliklerle’ büyümeyi hedeflediğini söyledi.

Tütüncü, bu amaçla yeni markaları Dolcia ve Pasifik ile birlikte, sürülebilir peynir pazarına yenilikçi çeşitleri ve yepyeni bir yüzle Fidella markasını kazandırdıklarını belirtti. Kısa zamanda kendini kanıtlayan ve çocuk gelişimi segmentine başarılı bir giriş yapan Smartt ve İçim Light serisini yeni ürünlerle çeşitlendirdiklerini söyleyen Tütüncü, ana marka olarak İçim’in gelişmeye devam edeceğini vurguladı.

Gıda ve İçecek Grubu olarak ‘süte yatırımı’ önemsediklerini vurgulayan Tütüncü, şu bilgiyi verdi: “En önemli yatırımlarımızı süt alanında gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en büyük süt ve sütlü ürünler üreticisi konumundaki Ülker Ak Gıda’nın Pamukova ve Karaman’daki fabrikalarının ardından, 2008 yılında yeni bir fabrika yatırımı daha gerçekleştirmek konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. 2007 yılındaki yatırımlarla istihdamımızı 1.600’e, günlük süt üretim kapasitemizi 2.100 tona çıkardık. Şu an iki fabrikamızda 500 farklı ürün üretiyoruz.” dedi.

Tütüncü, grubun Süt ve Sütlü Ürünler kategorisinin 423 milyon YTL olan 2007 cirosu ve ilk 4 ayda gerçekleştirdiği yatırımlarla gerek üretim, gerekse kapasite olarak Türkiye’nin en büyüğü olduğunu vurguladı.

Tütüncü, 2007’de İçim’in Türkiye Süt ve Sütlü Ürünler pazarının yıldız markası olduğunu, süt ve sütlü ürünler pazarında payını en çok artıran marka konumuna yükseldiğini belirtti. İçim, bu iddiasını Dolcia ve Pasifik gibi yeni markaları, Fidella, Smartt ve İçim Light serilerinin yenilikçi ürünleriyle güçlendirmeyi amaçlıyor. Tütüncü, genç bir marka olmasına rağmen İçim’in Nielsen’in Markalar 2007 raporuna göre süt, ayran ve yoğurt kategorilerinde ilk akla gelen 3 marka arasında olduğunu, 2008 yılında da yeni marka ve yatırımlarla büyüme trendinin devam edeceğini vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.