İnci Holding’e yeni başkan

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığında bayrak değişimi. İnci Holding Yeni Yönetim Kurulu Başkanı...

06.01.2010 - 00:00 | MediaCat

İnci Holding’in temelleri  1952 yılında Cevdet İnci tarafından atıldı. 2003 yılında Cevdet İnci yönetimi devrederken başkanlığı Emel Önal Özkaya’ya emanet etti. Halen İnci Holding başkanlık görevi Yönetim Kurulunun kendi içinden seçtiği başkan tarafından yürütülmektedir. 2007 yılında, Yönetim Kurulu Başkanlığını Emel Önal Özkaya’dan devralan Şerife İnci Eren, 3 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini Meral İnci Zaim’e devretti.

İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılan Yeni Yıla Merhaba gecesinde gerçekleşen devir teslim töreninde görevini Meral İnci Zaim’e devreden Şerife İnci Eren, “ Bu görevi Meral İnci Zaim’e devrederken büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Kurucumuz Cevdet İnci’nin sorumluluk anlayışı, sağduyusu ve vizyonunun hepimize yansıyan iş yapma modellerimiz sayesinde Grubumuz şirketleri Türkiye ve bölgemiz ekonomisinin gücü olma yolunda çalışmalarına devam ediyor.  İnanıyorum ki; yöneticilik sadece geçmişin devamlılığını sağlamak değil, geleceğin yeni değerlerle yaratılmasıdır. Bizler bugüne kadar yarattığımız değerlerin gelecekte daha da ilerilere taşınması için inşa edilen sistemin yöneticileri olduk. Bu doğrultuda 2009’da yönetici ekibimizle birlikte zorlukları aşarken, bir taraftan da geleceğimizi planladık. 100 de 1000 olarak sloganlaştırdığımız 2023 vizyonumuzda, dünyanın ilk 1000’inde olmayı hedefledik, bu heyecanlı yolculukta bayrak değişimi zamanı geldi” dedi.

Devir teslim töreni sonrasında sözü alan Meral İnci Zaim, “ Bizler, İnci ailesi olarak bize bırakılan bir emaneti koruyup geliştirmeyi, geleceğe ise başarıyla bırakma sorumluluğunu taşıyoruz. Bu sorumluluğu şerefle üç yıldır taşıyan Şerife İnci Eren’e ve önceki yönetime huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

Zaim konuşmasının devamında “Grup olarak ekonominin zor dönemlerinde şirketlerimizi ayakta tutmayı öğrendik.  Dünya standartlarında ve etik ilkelere uygun olarak yaptığımız işlerle, hedeflerimize ulaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru başarı çıtamızı daha da yükselttik. Ülkemize, çalışanlarımıza, kurumumuza olan güven, bu başarı için çok önemli. Biz biliyoruz ki, ancak çalışanlarımızla ortak bir vizyonu paylaştığımızda böyle bir başarıya imza atabiliriz. Değerlerimiz, kültürümüz, çalışanlarımızın bilgi birikimi ve iş deneyiminden kaynaklanan birikim ve iddialı vizyonumuzun azmiyle bu sorumluluğun altından başarıyla kalkacağız.  Biz Türkiye’nin sahip olduğu coğrafi konum, kültürel miras ve dinamik insan gücünden güç alan bir topluluk olarak, ülkemizde ve uluslararası alanda rolümüzü gün geçtikçe daha etkin hale getiriyoruz. Bu başarıda payı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.