‘İnanmadığım reklama sesimi vermem’

Okan Bayülgen, gençler ve reklam dünyası ile ilgili açıklamasında

10.03.2008 - 11:49 | MediaCat

Gençleri yanlış yönlendirmekten kaçındığını söyleyen ünlü şovmen Okan Bayülgen, sesini verdiği reklam filmlerini bile özenle seçtiğini belirtti.

Okan Bayülgen, gençler ve reklam dünyası ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Bütün reklam filmleri gençlere yönelik. İçinde çok akıllı yapılanı da var, çok aptalca olanları da. Sadece 21 milyon öğrenci var Türkiye’de. Amaç o öğrencilere bir şeyler satabilmek. Tabii ki bu işin içinde ben de varım. Ama çok seçiciyim ve hakikaten inandığım firmalarla bunu yapıyorum, inanmadıklarıma ise sesimi vermiyorum. Yoksa gençler öyle istismara müsait bir pazar oluşturuyorlar ki… Özellikle de güzellik meselesinde. Çünkü genç insanların küçük hanımların ve beylerin bilinçsizce para harcadıkları yaşlar güzelliklerinden emin olmadıkları yaşlardır. Gençler yüzlerine krem süreceklerine ruhmarını beslesinler.”


Sıradışı reklamcılar tahtaya kalkıyor!

Hem sektör çalışanlarının hem de üniversite öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği “Reklamcılar Tahtaya” eğitim semineri 15 Mart 2008 Cumartesi günü “Reklam” konulu gündemiyle İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda yapılacak.

Yıllardır, ünlü reklamcılar, sektör takipçileri, çalışanlar ve öğrenciler için bir buluşma noktası haline gelen etkinlikte, bu sefer de çok önemli isimler tahtanın başına geçiyor.

15 Mart Cumartesi günü Maçka’daki ilk zil Serdar Erener’in “Gerçek mi, değil mi etkisinden belli olur” başlıklı dersi için çalacak.

Ardından Alametifarika Ajans Başkan yardımcısı Yasemin Sümer “Müşteri temsilcisiz ajans mı olur?” başlığıyla birikimlerini paylaşacak.

Verilecek bir saatlik öğle teneffüsünün ardından bu kez katılımcılar, Televizyon ve reklam dünyasının yakından tanıdığı oyuncu Sarp Apak ve Alametifarika prodüktörlerinden Yağız Bak’ın birlikte tahta başında olacakları “Show Business” başlıklı dersi için tekrar buluşacaklar.

Öğleden sonraki ikinci ders, yine televizyon ve reklam dünyasının profesyonellerinden Okan Bayülgen’in “İletişim dünyasında disiplinlerarası bir adam” başlıklı konusuyla her iki tarafta da bulunmasının üzerine birikimlerini paylaşacak.

Dört ayrı bölümden oluşan “IAA Reklamcılar Tahtaya Eğitim Seminerleri”nde öğrencilere her ders günü için bir katılım belgesi verilmekte. Bir eğitim yılında 4 kez yapılan bu seminerlerin tümüne katılanlaraysa “Katılım Sertifikası” sunulmakta.

Başvurular için; 0212 325 3788 numaralı telefonla IAA Türkiye Bölüm Sekreterliği’nden Ayşenur Yürekli’yi arayabilir, iaaturkey@iaaturkey.com adresine elektronik posta atabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.