Enerji verimliliğini İlyada İletişim anlatacak

Avrupa Birliği’nin finansman desteği ile yürütülecek olan “Binalarda Enerji Verimliliği Konusunda Kamuoyu Farkındalığı Artırma Kampanyası”nda ipi göğüsleyen ekip...

10.03.2008 - 10:22 | MediaCat

Avrupa Birliği’nin finansman desteği ile yürütülecek olan “Binalarda Enerji Verimliliği Konusunda Kamuoyu Farkındalığı Artırma Kampanyası”nda ipi göğüsleyen ekip İlyada İletişim, Motiva OY, SİT A.Ş. ve ENKO’nun oluşturduğu konsorsiyum oldu. Geçen yıl açılan ihaleye aralarında uluslararası kuruluşların yer aldığı 32 konsorsiyum başvurmuş, bunlardan 8’i shortlist’e kalmayı başarmıştı.

EİE’nin (Elektrik İşleri Etüt İdaresi) başlattığı ENVER Projesi’nin bir ayağını oluşturan enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliği Konusunda Kamuoyu Farkındalığı Artırma) Projesi, 13 ay sürecek. Proje’nin iletişim ayağını yürütecek olan İlyada İletişim’in konsorsiyumdaki diğer ortaklarını, geçtiğimiz yıl kendi ülkesinde enerji verimliliğini artırmak için benzer bir proje yürüten Finli şirket Motiva OY, ENKO Birleşik Enerji Sistemleri ve SİT A.Ş. oluşturuyor. Planlanma süreci tamamlanan projenin sahadaki ilk faaliyetine nisan ayında başlanıyor. Proje, belirlenen hedef gruplarda davranış değişikliği yaratacak şekilde enerji verimliliği konusunda bilinç oluşturmayı amaçlıyor.

İlyada İletişim daha önce Dünya Bankası’nın açtığı ihaleleri kazanarak Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Türkiye Bilimsel Araştırma Vakfı TÜBİTAK Marmara Araştırmalar Merkezi ve Ulusal Meteoroloji Enstitüsü’nün birer yıl süren tanıtım kampanyalarını gerçekleştiren konsorsiyumlara da liderlik yaptı. İlyada İletişim son olarak, bu projeyle çok yakın hedefleri olan Türkiye’de yalıtım bilincini artırmaya yönelik “Yalıtım Yatırımdır” kampanyasını İZODER için yürüttü. Şimdi de bu deneyimlerini, ülkemiz için son derece önem taşıyan enverIPAB Projesi’ne aktaracak.

İlyada İletişim; Goldaş, Assortie, Silver D’sign, Propa İnşaat, XPS (Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği), İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) ve PAGEV’e (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) de stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti veriyor.