IMSG: Zapmedya ile yetinmeyeceğiz

İnternet reklamcılığı alanında faaliyet gösteren Zapmedya’yı 13 milyon dolara alan İngiliz IMGS

21.09.2007 - 10:56 | MediaCat

İnternet reklamcılığı alanında faaliyet gösteren Zapmedya’yı 13 milyon dolara alan İngiliz IMGS, Türk pazarına yeni yatırımlar yapacağını ve Tükiye’de birçok şirketle pazarlık yaptıklarını söyledi.

İNGİLİZ reklam ve pazarlama şirketi International Marketing and Sales Group (IMSG), internet reklamcılığı konusunda faaliyet gösteren pazar lideri Zapmedya’nın yüzde 70’ini 13 milyon dolara satın aldı. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısına canlı bağlantıyla katılan IMSG satın almadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Lou Geckler, Zapmedya’nın dışında başka birçok Türk şirketiyle de görüştüklerini ancak henüz netlik kazanmadığını söyledi.


Şirketin tamamı satılacak

Zapmedya’nın Başkanı Bülent Boytorun ise Zapmedya’nın 7 yıl önce online reklam konusunda hizmet vermek üzere kurulduğunu belirterek, işlerinin, reklam verenin internette görünmesini sağlamak olduğunu anlattı. Boytorun, IMSG’nin ödemenin ilk yarısını önümüzdeki hafta yapacağını, ikinci yarısının ise 2008’in nisan ayında gerçekleşeceğini belirterek, 2 yıl sonra da şirketin kalan yüzde 30’luk bölümünün IMSG tarafından satın alınacağını kaydetti.

Boytorun bu satın almayla, IMSG’nin yaklaşık yüzde 3-4’üne ortak olacaklarını kaydetti. Boytorun ‘IMSG İngiltere’nin yanı sıra gelişmekte olan pazarlarda faaliyet gösteriyor. Geçen yıl 96.5 milyon dolarlık ciroya sahip olan şirketin 2007 ciro beklentisi ise 158.5 milyon dolar civarında. IMSG 330 milyon dolarlık online reklam pazarına sahip Rusya’da çok güçlü’ dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.