Satış noktasında pazarlamanın ‘ders kitabı’ Türkçe’de

“Marketing at Retail - Satış Noktasında Pazarlama” kitabı MediaCat Kitapları arasında yerini aldı...

21.09.2007 - 11:27 | MediaCat

“Marketing at Retail – Satış Noktasında Pazarlama” kitabı MediaCat Kitapları arasında yerini aldı…

Dünyada ilk kez POPAI tarafından yayımlanmış olan Marketing at Retail (Satış Noktasında Pazarlama), tüm dünyaya yayılmış, sektör için vazgeçilmez bir rehber olmuştur.

ABD merkezli, kar amacı gütmeyen bir sektörel organizyon olan POPAI, 70 yıllık bilgi birikimi, dünyada 19 ülkeye yayılan ofisleri ile kuruluşundan bugüne yaptığı bilimsel araştırmalar, sektörel tasarım yarışmaları, seminerleri, üniversiteleri ve yayınları ile POP (Point of Purchase) sektörüne hizmet vermektedir.

POPAI’ nin en onemli stratejik hefelerinden biri de POP faaliyetlerinin de basin yayin ve diger olculebilen reklam araclariyla ayni duzeyde olculebilen bir reklam araci olarak kabul ettirmektir. POPAI bu hedefine de yapmis ve yapmakta oldugu bilimsel arastirmalarla ulasmis ve satis noktasina yapilan yatirimin geri donus sagladigini ispatlamistir.

Bu zengin bilgi birikimini, hazırladığı seminerler, yayınlar ve POPAI Üniversitesi Sertifika programları ile dünyada ‘Fortune 500’ listesinde yer alan markaların yanı sıra, perakendeciler, tedarikçiler ve ajanslardan oluşan üyeleri ile paylaşarak sektöre katkı sağlamak, POPAI’nin temel hedefidir.

Bu kitapta da, Satış Noktasında Pazarlama’nın tüm incelikleri, kavramsal sunumun etkisi, tasarımdan uretim aşamasına kadar tüm detayları ile anlatılıyor.

2005 yılında, Volkan Keskinoğlu başkanlığında açılan POPAI Türkiye ofisi, kuruluşundan bugüne POPAI’nin global misyonu çerçevesinde sektöre katkı sağlayacak atılımlarda bulunmaktadır. Bu kitapla da POPAI Türkiye liderliğinde Türkiye’de bir ilke imza atılıyor.

Kitabın Sponsorları Fritolay, ICM ve Unilever.

Kitabın yayınlanmasında değerli katkılarını esirgemeyen, POPAI Türkiye üyelerinden sponsor firmalar Fritolay, ICM ve Unilever, böylesine değerli bir kaynağın Türkiye POP sektörüne kazandırılmasında öncü olup, sektör için birer örnek teşkil etmişlerdir.

Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca kitabın önsözünde, pazarlama profesyonelinin, perakende satış noktasını stratejik önem taşıyan bir pazarlama iletişimi mecrası olarak yeniden keşfettiğini vurguluyor. Bunun sonucu olarak da, Satış Noktasında Pazarlama disiplininin giderek önem kazandığına dikkati çekiyor.

Frito Lay Türkiye Genel Müdürü Tuncer Akgün ise piyasalardaki olağanüstü rekabetin, marka ve perakendecileri sıradışı yöntemlerle farklılaşmaya yönelttiğinin altını çizerken, ‘Satış Noktasında Pazarlama’yı, piyasa dinamiklerini son derece etkileyen bir alanda yazılmış en etkili başucu kitaplarından biri olarak tanımlıyor.

ICM Genel Muduru ve POPAI Turkiye Başkanı Volkan Keskinoğlu, rakamsal bilgilerle, “Bugun yaklasik 100 yila yakin bir gelismesi olan POP sektoru dunyada 30 milyar dolarlik bir is hacmi ve %7 lik bir yillik buyume oraniyla pazarlama alininda onemli bir yer edindiğini, günümüzde, yapilan uygulamalarin dunya standartlarinda olcum kritelerini olusturma surecine girdiğinin” altini onemle çiziyor.

‘Satış Noktasında Pazarlama’ Türkiye’de satış noktasında pazarlamanın incelikleri hakkında bilgi edinmek isteyen tüm sektör bileşenlerinin kılavuzu olacaktır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.