MediaCat

Pinterest’te ilk ücretli reklamlar boy göstermeye başladı

Platform, ilk gerçek reklamverenlerine kavuştu.

Pinterest’te ilk ücretli reklamlar boy göstermeye başladı

2010’da kurulan ve 2011’de yaptığı çıkışla herkesin ilgiyle izlediği bir sosyal ağ haline gelen Pinterest‘te ücretli ilk reklamlar boy göstermeye başladı.

Ad Age‘in haberinde platformun 2013 yılı sonunda test etmeye başladığı reklam seçeneklerinin gerçek müşterilerine kavuştuğu ifade ediliyor. Haberde Pinterest’in ilk reklamverenleri arasında Kraft, General Mills, Ziploc, Nestle, Lululemon, Gap, ABC Family ve Expedia‘nın yer aldığı belirtiliyor.

Agresif bir fiyat politikası izlediği belirtilen Pinterest’in reklamverenlerden 1-2 milyon dolarlık taahhütler talep ettiği de haberde paylaşılan detaylar arasında yer alıyor. Ad Age, bu ölçekteki beklentinin platformun CPM (cost per mille; bin gösterim başına maliyet) maliyetini 30-40 dolar seviyesinde değerlediği anlamına geldiğini söylüyor.

Pinterest ne kadar kullanıcısı olduğu bilgisini paylaşmasa da platforma erişimin yüzde 75’inin mobilden gerçekleştiğini söylüyor. Emarketer tahminleri platformun ABD’deki aylık aktif kullanıcısının 40 milyonun üzerinde olduğunu ve bu kullanıcıların yüzde 85’inin kadın olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Advertising Age

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.