MediaCat

İlk dijital çizgi roman yayımlandı

Sadece akıllı telefonlar ve tabletler için yayın yapan Mavra Comics adında bir yayınevi kuruldu. Geçen yaz 12 kişilik oyuncu ekibiyle çekimleri yapılan ‘Kutup’ üçlemesinin ilk macerası ‘Myndos Geçidi’ geçtiğimiz günlerde yayımladı.

İlk dijital çizgi roman yayımlandı

Dijital yayın yapan Mavra Comics’in koordinatörü Şaylan Uran, “Mavra Comics aslında Kutup serisinin ilk macerası, Myndos Geçidi yapıldıktan sonra akla gelen bir fikirdi” diyor. Türkiye’de dünyadakine oranla, grafik roman adıyla andığımız, dijital platform üzerinden yayını yapılan çizgi roman ve illüstrasyon eserlerin yayın faaliyetinin çok geride olduğunu fark edince, Türkiye’deki boşluğu doldurmak için projeyi hayata geçirme kararı alınmış. Teknik olarak önce Apple ürünleri (iphone ve ipad) sonra android sistemli telefon ve tabletler için uygulama hazırlanmış. Aplikasyon şu an Apple için indirilebiliyor. Kısa süre içinde androidler için de hazır hale gelecek. Ama İdefixe üzerinden Myndos Geçidi’nin dijital yayını da satın alınabiliyor.

(Kaynak: Hürriyet)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.