İletişimcilerin yeni buluşma noktası: BİE

Bersay İletişim Enstitüsü (BİE), eğlence ve estetik kavramlarını da kapsayan eğitim yaklaşımıyla...

29.08.2008 - 14:14 | MediaCat

Bersay İletişim Enstitüsü (BİE), eğlence ve estetik kavramlarını da kapsayan eğitim yaklaşımıyla iletişim sektörüne yeni bir açılım getirmeyi hedefliyor.

Bersay İletişim Grubu, Bersay İletişim Enstitüsü BİE ile iletişim sektöründe bir ilke daha imza atıyor. İletişimin, disiplinler arası ve çok yönlü bir uzmanlık alanı olması gerçeğinden hareketle kurulan BİE; bir yandan sektöre nitelikli profesyonel yetiştirirken, diğer yandan kurumların iletişim süreçlerinden sorumlu üst düzey yöneticilerinin bu alanda dünya görüşü geliştirmesine katkı sağlayacak bir eğitim merkezi olmayı hedefliyor. Yaklaşık yarım milyon dolar tutarında ön yatırımla faaliyete başlayan BİE kâr amacı gütmeyecek ve işletmeden elde edilecek kâr, yüksek lisans bursu olarak yine sektörün gelişimine katkı sağlamak amacıyla değerlendirilecek.

100’den fazla elemanı, 15 kâr ortağı ve Grubun üç şirketi, Kesişim, Saydam PR, Bersay İletişim Danışmanlığı ile iletişim alanında yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren Bersay İletişim Grubu’nun sosyal sorumluluk bilinciyle kurulan BİE, 26 Ağustos 2008 tarihinde düzenlenen bir toplantıyla basına tanıtıldı. Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Bersay İletişim Grubu Kurucu Başkanı Ali Saydam; iletişimde sağlam, tutarlı ve derinlikli bir dünya görüşüne sahip olmanın ve bunu sürekli geliştirmenin önemini vurgulayarak, “Sadece akademik dünyadan değil, iş dünyasından da iddia sahibi isimlerin katılımıyla düzenleyeceğimiz ileri düzey eğitim programlarının sektöre yeni bir entellektüel boyut ve heyecan getireceğine inanıyorum” dedi.

Bu yaklaşımla oluşturulan; ilki 15 Ekim 2008’de başlayacak olan ve iletişim dünyasının duayeni olarak kabul edilen James Grunig’in “Halkla İlişkilerde ve İletişim Yönetiminde Mükemmellik” başlıklı kitabından yola çıkılarak tasarlanan eğitim programı altı ay sürecek. “Biraz geç de olsa aslında her şeyi belirleyen öğenin Grunig’in ‘Dünya Görüşü’ (Weltanschauung) dediği felsefi boyut olduğunu anlayabildik” diyen Ali Saydam, programı oluştururken bu noktaya özen gösterdiklerini belirtti. Açılış konuşmasını Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın yapacağı ve haftada 3’er saatle 12 Mart’a kadar sürecek İletişimde Mükemmellik Programı’nda tarih sırasına göre şu isimler konferans verecekler: Prof. Dr. Çağlar Keyder, Prof. Dr. Aydın Uğur, Dücane Cündioğlu, Dr. Şahin Alpay, Prof. Dr. Haluk Şahin, Prof. Dr. Haluk Gürgen, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Dr. Paul Doany, Prof. Dr. Tevfik Dalgıç, Prof. Dr. Yılmaz Esmer, Tuğrul Kudatgobilik, Aclan Acar, Jan Nahum, Dr. Yılmaz Argüden, Üstün Barışta, Oya Ünlü Kızıl, Dr. Levent Hatay, Prof. Dr. James Grunig.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.