İlanları tartışma yaratan Armine MediaCat’e konuştu

Son günlerde gündemde yoğun olarak yer alan ve köşe yazarlarını meşgul eden Armine marka eşarp reklamlarının en yetkili ağzı Mehmet Dursun MediaCat’e konuştu.

28.05.2007 - 15:48 | MediaCat

Son günlerde gündemde yoğun olarak yer alan ve köşe yazarlarını meşgul eden Armine marka eşarp reklamlarının en yetkili ağzı Mehmet Dursun MediaCat’e konuştu. 1994 yılında Kamer Tekstil bünyesinde ipek eşarp markası olarak sunulan Armine markası, 2006 yılında bayan giyim üretimine de başlayarak ürün gamını genişletti.

Bir çok bayan giyim ürünü ürettiklerini belirten Armine markasının ve Kamer Tekstil’in sahibi Mehmet Dursun, sadece eşarp reklamıyla bu şekilde gündeme gelmelerinden üzgün olduğunu dile getirdi. Afişin amacının saptırıldığını ifade eden Dursun, afişi herkesin kendi algılamak istediği gibi algılayıp çarpıttığını belirtti.

“Söylemek istediğimiz her şey afişimizde var. Orada ince bir zarafet var. Sadece herkes kendi algılamak istediği gibi algılıyor. Biz sadece işimizi yapıyoruz. Kanunlara yasalara sayılı bir şekilde işimizi yapmaya çalışıyoruz. Türkiye için üzülüyorum, bu çatışmalar üzülüyorum” şeklinde konuşan Dursun, basına hiçbir şekilde beyanat vermeme tutumu ile ilgili olarak da şunları söyledi:

“BBC dahil birçok basın organını geri çevirdim. Tüm yaşananları işadamı olarak takip ediyorum. Böyle bir kavgaya taraf olmadık ve olmayacağız. Yurtdışında da benzeri reklamlarımız var hiçbir şekilde böyle tepki çekmedi. Biz buna üzülüyoruz. Türkiye’nin bu çatışmalar içine çekilmesine üzülüyoruz.”

Haber: Enes Taşkıran

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.