MediaCat

İkinci yıldızın hikâyesi

Nike’tan Dünya Kupası şampiyonu Fransa Milli Futbol Takımı oyuncularına saygı duruşu.

İkinci yıldızın hikâyesi

2018 FIFA Dünya Kupası‘nda final karşılaşmasında Hırvatistan Milli Futbol Takımı’nı mağlup ederek, 1998’de ev sahipliği yaptığı turnuvanın ardından Dünya Kupası şampiyonluğuna ikinci kez uzanan ve armasının üzerindeki yıldız sayısını ikiye çıkaran Fransa Milli Futbol Takımı’nın sponsoru Nike, şampiyonu sosyal medya üzerinden yayınladığı reklam filmi ile tebrik ediyor.

Markanın sosyal medya hesaplarında yer alan Wieden & Kennedy Amsterdam imzalı filmde şampiyonluğu temsil eden ikinci yıldızın turnuvanın düzenlendiği Rusya’da değil, milli takım oyuncularının büyüdükleri ve bir zamanlar futbol oynadıkları yoksul mahallelerde kazanıldığı anlatılıyor.

Nike, takımının şampiyon olmasında önemli rol oynayan ve turnuvanın sonunda FIFA En İyi Genç Oyuncu ödülüne layık görülen, Paris banliyölerinden Bondy doğumlu Kylian Mbappé’yi de Instagram hesabından “Bir yıldız doğdu” sözleriyle kutladı.

A Star is born. @k.mbappe29 #JustDoIt

nike (@nike)’in paylaştığı bir gönderi ()

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.