MediaCat

IKEA’dan “siesta” daveti

IKEA Fransa, mobil uyku kapsülleriyle Parislileri gün ortasında küçük bir molaya teşvik etti.

IKEA’dan “siesta” daveti

İyi dinlenmenin sağlık açısından önemini vurgulamak ve gün ortasında 10 dakikalık bir uykunun bile insanı daha zinde kılabileceği mesajını vermek isteyen IKEA Fransa, Paris sokaklarına konforlu uyku kapsülleri yerleştirdi.

Sekiz elektrikli bisikletin arkasına bağlanmış uyku kapsüllerini şehrin dört bir yanında dolaştıran IKEA, Paris sakinlerini gün ortasında kısa bir şekerlemeye davet etti. IKEA’nın imza sarı rengiyle kaplanmış kapsüllerin içine konforlu bir uyku deneyimi için gereken her şey yerleştirildi. Yastıklar, minderler ve peluş yorganların yanı sıra ışıktan rahatsız olanlar için perde, uyurken tatlı bir esintinin keyfini çıkarmak isteyenler için pencere detayı da unutulmadı.

Uyku kapsülünde dinlendirici bir yolculuk rezerve etmek için yolculardan #LaSiesteIKEA etiketiyle bir tweet veya Instagram hikâyesi paylaşmaları istendi. Talepleri onaylandıktan sonra bisiklet sürücüleri paylaşım sahiplerini bulundukları yerden aldı ve onları 30 dakikalık bir yolculuğa çıkardı.

IKEA’nın bu hizmeti üç günlük kısa ömürlü bir deneme olsa da gördüğü ilgi popüler bir uygulama olabileceğini kanıtladı. İlerleyen zamanlarda belki de bu rahatlatıcı kapsülleri daha fazla şehrin sokaklarında görürüz; kim bilir?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.