Ikea konkurunda son 5 ajans

Ikea’nın entegre iletişim hesabını emanet etmek üzere açtığı konkur sürecinde son 5 ajans...

16.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Pile şirketi tarafından yürütülen konkur sürecinde son 5 ajans kıyasıya rekabet edecek.

Ikea’nın entegre iletişim hesabını emanet etmek üzere açtığı konkur sürecinde yer alan beş ajans şu şekilde: WPP Grubunun bir birimi olan Ogilvy&Mather, Berlin Cameron United, Euro RSCG, Publicis Grubu’ndan Kaplan Thaler ve şu anda işleri yürüten Interpublic Grubu’ndan Deutsch.

Ev mobilyaları perakendecisi olan Ikea’nın medya konkur süreci geçen ay neticelenmişti. WPP bünyesinde yer alan Mediaedge:cia Ikea’nın Amerika için olan geleneksel ve dijital medya planlama ve satınalma işlerini devralmıştı.

Ikea’nın bu ajanslara Ocak ayının ortalarında bir brief vereceği tahmin ediliyor ve sunumlar Mart ayında yapılacak. Medya bütçesi genel pazarın yanı sıra Hispanik hedef kitleye odaklanan çalışmaları da kapsıyor.

Ikea’nın PR işlerini Omnicom Grubu’ndan Ketchum, medya işlerini WPP Grubu’ndan Mediaedge:cia ve Amerika’daki yaratıcı işlerini 2006 yılından beri Interpublic Grubu’ndan Deutsch yürütüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.