MediaCat

IKEA ile ekranlardan gerçek hayata

Marka, sevilen dizilerin ikonik oturma odalarını gerçek hayata taşıyor.

IKEA ile ekranlardan gerçek hayata

Farklı ülkelerden pek çok çalışanı aileleriyle birlikte ağırlayan Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) IKEA, ajansı Publicis İspanya’yla birlikte popüler dizilerdeki ikonik odaların gerçek hayatta da yaratılabileceğini gösteren renkli bir kampanyaya imza attı.

“Gerçek Yaşam Serisi” adlı kampanya kapsamında Friends, The Simpsons ve Stranger Things‘teki ikonik yaşam alanları, yalnızca IKEA ürünleri kullanılarak yeniden yaratıldı. Marka ve ajans çalışanları, ikonik odaları IKEA ürünleriyle gerçek hayata taşımak adına doğru ürünleri bir araya getirmek için aylar boyunca çalıştı.

Publicis İspanya/Publicis Emil/Wysiwig/Nurun CCO’su Eduardo Marques, işin en zor kısmının ise yeniden yaratılacak odaların seçimi olduğunu söylüyor. Zira seçilen odaların, eğlence dünyasının tüm çeşitliliğini yansıtacağı gibi, aynı zamanda ikonik de olmaları amaçlanmış. 60 oda arasından son üçe kalanlar da Friends, The Simpsons ve Stranger Things olmuş. Prodüksiyonun IKEA ürünlerinin çeşitliliğini de yansıttığını belirten Marques, “Şunu keşfettik ki gerçekten de aradığınız her şeyi IKEA’da bulmanız mümkün. Neye ihtiyacımız olsa, IKEA’da üçten fazla alternatifini bulduk. Yani zor olan hangi alternatifin kullanılacağını seçmekti.” diyor.

Kampanya basının yanı sıra özel bir siteyle internette, sosyal medyada ve kataloglarda boy gösterecek. Ayrıca, insanlara odaları deneyimleme olanağı sunacak bir etkinlik de düzenlenecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.