“Bu ilana işemek hayatınızı değiştirebilir”

IKEA'dan sürpriz sonlu bir ilan.

10.01.2018 - 11:29 | Arzu Nilay Kocasu

"Bu ilana işemek hayatınızı değiştirebilir"

Balenciaga’nın şaşırtıcı derecede Frakta‘ya benzeyen pahalı çantasından Jon Snow‘un pelerinine; geçtiğimiz yıl, markalar evreninin hazırcevap oyuncularından IKEA için olduğu kadar onu takip eden bizler için de hayli eğlenceli anlara sahne olmayı başarmış bir yıldı. 2018’in ilk haftası henüz tamamlanmışken marka, bu kez yalnızca İsveç’te yaşayan kadınları hedefleyen yeni bir reklam kampanyasıyla karşımızda.

İsveç’in en etkili kadın dergilerinden biri olarak kabul edilen Amelia isimli bir dergide yayınlanan bir ilandan oluşan bu taze projesinde IKEA, derginin okurlarına “Bu reklama işemek hayatınızı değiştirebilir” diye sesleniyor. Markayı ciddiye alıp ilana işeyen kadınlardan bazılarınıysa ufak bir sürpriz bekliyor: Gebelik testlerininkisine benzer bir teknolojiyle donatılmış sayfaya işeyen hamile bir kadınsanız, IKEA’nın beşiklerinde özel bir indirime hak kazanıyorsunuz.

Elbette, bir ilanın üzerine işemek biraz rahatsız edici olabilir. Hamile olduğunuzu bir ilan yoluyla öğrenmeyi ise muhtemelen tercih etmezsiniz. Ancak, hamile olduğunuzu biliyor ve bu durumdan ötürü mutluluk duyuyorsanız; hele bir de bebeğiniz için henüz bir beşik almadıysanız, Amelia’daki ilanın üzerine bıraktığınız o sıvı, hayatınızın en akıllıca harcanmış idrarı olmaz mıydı?

KÜNYE

  • Reklamveren: IKEA İsveç
  • Reklam Ajansı: Åkestam Holst/NoA
  • Tech: Mercene Labs
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.