İGART’tan gençlere yönelik yarışma

Plastik sanatlarla uğraşan sanatçılara açık olan yarışmanın son başvuru tarihi 1 Kasım.

19.10.2021 - 12:36 | MediaCat

İstanbul Havalimanı’ndaki kültür sanat etkinliklerini tek çatı altında toplayan, bünyesindeki çalışmalarla sanata daha fazla yer açmayı ve genç sanatçılara destek vermeyi amaçlayan İGART yeni bir yarışma başlattı. Plastik sanatlar alanında üretim yapan sanatçılara açık olan, birden fazla etap ve farklı proje alanlarından oluşan yarışmaların ilk etabı için katılımcılara açık çağrı yapıldı.

Yarışmanın ilk etabında yer alan ve havalimanının metro çıkış alanındaki viyadüğün alt yüzeyini kapsayan “dış mekân yüzey resmi (tavan) projesi” sadece 35 yaş altı Türk ve yabancı genç sanatçıların başvurularına açıldı. Uygulanacak proje için konu ve teknik sınırlaması belirtilmedi.

Birinci etap için yarışmaya katılan ve finale kalan üç projenin sahiplerine 10’ar bin lira ödül sunulurken, kazanan proje sahibine verilecek büyük ödül için 1 milyon liralık telif bedeli belirlendiği açıklandı. Projenin uygulama bedeli ise İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi İGA tarafından karşılanacak.

Projelerin değerlendirmesi İGART Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, İGART Yürütme Kurulu Üyeleri Deniz Odabaş, Prof. Dr. Gülveli Kaya, Prof. Dr. Marcus Graf, Mehmet Ali Güveli, Murat Tabanlıoğlu, Nazlı Pektaş’ın yanı sıra heykeltıraş Seyhun Topuz ve heykeltıraş Seçkin Pirim’in yer aldığı jüri heyeti tarafından yapılacak.

Başvuruların 1 Kasım tarihine kadar devam ettiği yarışmada kazanan 20 Aralık’ta açıklanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.