İDO özel sektöre geçti

İDO'nun TASS Denizcilik'e 861 milyon dolara devri tamamlandı.

16.06.2011 - 00:00 | MediaCat

İDO’nun TASS Denizcilik’e 861 milyon dolara devri tamamlandı.

Akfen Holding , İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hissedarı olduğu İDO’nun yüzde 100 hisselerinin, TASS Denizcilik ve Ulaştırma Hizmetleri Turizm Sanayi ve Ticaret’e devrinin tamamlandığını ve 861 milyon doların ödendiğini açıkladı.

Akfen Holding’den KAP’a gönderilen açıklamada, İDO’nun devir alınması amacıyla Akfen Holding, Tepe İnşaat, Souter Investments LLP ve Sera Gayrimenkul Yatırım ve İşletme ortak girişimi ortakları tarafından TASS Denizcilik ve Ulaştırma Hizmetleri’nin kurulduğu belirtildi ve Akfen’in yüzde 30 hisseye sahip olduğu kaydedildi.

Akfen Holding’in bir diğer açıklamasında da holdingin kurucu ortak olduğu TASS Denizcilik ve Ulaştırma Hizmetleri’nin sermayesinin 210.9 milyon TL olduğu ve Akfen’in 63.27 milyon TL paya sahip olduğu belirtildi.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, yüzde 30 oranında hisseye sahip oldukları TASS Denizcilik ve Ulaştırma Hizmetleri AŞ’nin İDO’nun hisselerini devralmasına ilişkin, İDO’da hiçbir şekilde işten çıkarma olmayacağını, insan kaynağını artırarak hizmet kalitesini büyüteceklerini belirtti.

Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.