İDA Şeref Kürsüsü’nde iki yeni isim

İDA Şeref Kürsüsü’ne bu yıl Ceyda Aydede ve Necla Zarakol’un isimleri yazıldı.

04.04.2018 - 17:33 | MediaCat

İDA Şeref Kürsüsü'nde iki yeni isim

“Üyesi şirketlerin, içinde bulunduğu halkla ilişkiler sektörünü geliştirmek, genişletmek ve itibarını artırmak; sektörde haksız rekabete, kayıtdışı faaliyete ve etikdışı davranışlara karşı bilinç yaratmak; sektörden hizmet alan kuruluşların sektör hakkında doğru bilgilere ulaşmalarını sağlamak; üyelerinin mesleğin ve piyasanın sorunları karşısında dayanışmalarını ve rekabet ortamını zedelemeden ortak hareket etmelerini, uluslararası hizmet standartlarına ve etik kodlara uyarak örnek olmalarını, mesleki performanslarını ve yönetim becerilerini artırarak hizmet kalitelerini yükseltmelerini sağlamak” amaçlarıyla 2004 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Türkiye’de iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler sektörünün gelişmesi ve kurumsallaşmasına katkı sunan öncü, vizyoner ve yenilikçi isimleri belirlemek ve onurlandırmak amacıyla ilkini geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği İDA Şeref Kürsüsü’nü bu yıl ikinci kez gerçekleştirdi. İDA Şeref Kürsüsü’ne bu yıl Ceyda Aydede ve Necla Zarakol’un isimleri yazıldı.

Ceyda Aydede ve Necla Zarakol’un onurlandırılması amacı ile dün akşam Salon İKSV’de düzenlenen törende, İDA Yönetim Kurulu ve üye şirketlerinin başkan ve başkan yardımcılarının yanı sıra iletişim sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşları, iş dünyasından çok sayıda üst düzey yönetici ve akademisyenler de yer aldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun GümrahİDA Şeref Kürsüsü ile amaçlarının; iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler alanındaki başarılı ve öncü çalışmalarıyla dikkat çeken, sektörün global ve yerel düzeyde gelişiminde önemli rol oynayan kişileri onurlandırmak olduğunu söyledi. Bu mesleğe emek verenlerin onurlandırılmasının, aynı zamanda mesleğin de onurlandırılması anlamına geldiğini söyleyen Ergun Gümrah, İDA Şeref Kürsüsü’nün; sektör profesyonellerine, bu mesleğe emek verenlere ve mesleği seçecek olan gençlere ilham vermesini arzu ettiklerini belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.