IBM şampiyonu Türkiye’den

Dünyada IBM İşbirliği Çözümleri teknolojilerini en iyi kullanan 50 BT uzmanından biri Türkiye’den Serdar Başeğmez oldu.

22.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyada IBM İşbirliği Çözümleri teknolojilerini en iyi kullanan 50 BT uzmanından biri Türkiye’den Serdar Başeğmez oldu.

IBM çözümlerini ve hizmetlerini en iyi şekilde kullanan BT profesyonelleri, iş liderleri, geliştirmeciler, eğitimciler ve mentorlar arasından seçilen IBM Şampiyonları belirlendi. Teknik konularla yakından ilgilenen yaratıcı düşünce liderlerini takdir etmek, seslerini duyurmak ve etki alanlarını genişletmelerine yardımcı olmak amacıyla her yıl IBM Şampiyonları Programı adı altında çeşitli ülkelerden şampiyonlar seçiliyor. Önceki yıllarda değişik IBM ürün ve hizmetleri için gerçekleştirilen programa bu yıl ilk defa dâhil edilen İşbirliği Çözümleri alanının şampiyonlarından biri ise Türkiye’den, Serdar Başeğmez oldu.

IBM Şampiyonlarının seçiminde, IBM İşbirliği Çözümleri (Collaboration Solutions) teknolojilerinin yaygınlaşması konusunda çalışmalar yapmak; bilgi, deneyim ve uzmanlıkları paylaşmak; IBM ürün gruplarını kullanan topluluğunun büyümesine yardımcı olmak; yapıcı ve profesyonel bir biçimde olumlu ya da olumsuz geri bildirimler sağlamak ve ürün portföyünü kapsayacak uzmanlıklara sahip olmak gibi kriterler değerlendirildi. Dünya genelinde yapılan ve sadece 50 kişinin kazandığı şampiyonluk unvanına, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgeden Serdar Başeğmez dâhil yalnızca iki kişi seçildi. IBM Şampiyonları Ödülüne layık görülen kişilere IBM tarafından ayrıcalıklı bir konum verilirken talepleri ve önerileri en üst düzeylerde değerlendiriliyor.

2011 yılı IBM İşbirliği Çözümleri Şampiyonu unvanını kazanan Başeğmez’in; yazılım geliştirme, sistem entegrasyonu, Lotus Notes ve Domino altyapı hizmetleri, sosyal yazılım ve işbirliği uygulamaları gibi alanlarda uzmanlığı bulunuyor. 2003 yılında kendi şirketi Developi Bilgi Sistemleri’ni kuran Başeğmez, şu anda IBM Lotus yazılımları üzerine profesyonel hizmet sunuyor. 2008 yılında kurulan Lotus Türkiye Kullanıcı Grubu’nun eş başkanlığını yürütmekte olan Başeğmez ayrıca Lotus yazılımlarıyla ilgili tek Türkçe blog sitesi olan LotusNotus.com üzerinde İngilizce ve Türkçe yazılar yazıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.