IAA’nın reklam yarışmasına sponsor olan markalar

Öğrencilerin entegre pazarlama ve iletişim konusunda gerçek hayattan alınmış bir olayı, çalışarak ve yaşayarak çözmelerini

15.02.2008 - 15:38 | MediaCat

Her yıl geleneksel olarak farklı konularda düzenlenen yarışma, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA) tarafından organize ediliyor. Üniversitelerarası Reklam Yarışması aynı zamanda, IAA New York merkezinin bütün dünyadaki üniversite öğrencileri için düzenlediği INTER-AD adlı yarışmanın bir devamı niteliğini taşıyor.

Öğrencilerin entegre pazarlama ve iletişim konusunda gerçek hayattan alınmış bir olayı, çalışarak ve yaşayarak çözmelerini sağlayan Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nın 11.sinin konusu; “Sağlık İçin Tuvalet Kağıdı Bilinci” olarak belirlendi. Yarışma; HAYAT KİMYA, İPEK KAĞIT, SOFİDEL ve VİKİNG KAĞIT firmaları işbirliğiyle, ülkemizde batı ülkelerinin çok altında olan tuvalet kağıdı kullanımını arttırmayı amaçlıyor.

Her yıl toplumsal bir konunun ele alındığı yarışmada, bu yıl da toplum sağlığını tehdit eden sarılık, tifo, dizanteri gibi hastalıkları önlenmesi için tuvalet kağıdı kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Bu yıl 31 üniversiteden 92 takımın müracaat ettiği yarışmada birincilik ödülünü kazanan takım, Ekim ayında Slovenya’da gerçekleştirilecek olan ‘GOLDEN DRUM Festivaline IAA’in davetlisi olarak katılacak. Festival, Dünyanın birçok ülkesinden, farklı kültürleri taşıyan katılımcıları ile reklam dünyasının profesyonellerini izleme ve tanıma fırsatı sunuyor.