MediaCat

Hülya ve Acun zirveyi bırakmıyor

Celebrity Güven Endeksi, 13 Şubat- 9 Mart verilerine göre Hülya ve Acun zirveyi yine bırakmadı.

Hülya ve Acun zirveyi bırakmıyor

Geçen dönem ilk ikide yer alan Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı oranlarını artırarak zirvedeki yerlerini koruyor. Bu dönemin sürprizi ise Murat Boz’dan geliyor. Tam 11 sıra yükselen Boz, Seda Sayan’ı yerinden etmiş.  

Celebrity Güven Endeksi, MediaCat ve Ipsos KMG iş birliğiyle gerçekleştirilen ve ‘Genel olarak hangi ünlü kişinin tavsiyesi/önerisi sizin marka tercihlerinizde etkili olur?’ sorusuna yanıt arayan bir çalışma. Bu son döneme ait araştırma 13 Şubat – 9 Mart 2012 tarihleri arasında 12 ilde Türkiye kent nüfusunu temsil eden toplam 1200 kişi ile CATI (Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmeleri) tekniği kullanılarak yapıldı. Tüketiciler kendi marka tercihlerinde etkili olduğunu düşündükleri ünlülerden en fazla üç tanesinin ismini belirttiler.

İLK İKİ SIRA DEĞİŞMİYOR

Araştırmada bu dönem zirve değişmiyor. Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı ilk ikide kalırken hem bu ikilinin arasındaki farkın azalması hem de ikisinin birden yaklaşık üçte bir oranında yükselen güvenilirlik yüzdesi dikkat çekiyor. İlk beşin gerisi ise tamamen değişmiş. Geçen dönem sırasıyla üç, dört ve beşinci basamakta yer alan Uğur Dündar, Seda Sayan ve Gülben Ergen bu dönem yerlerini Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Kıvanç Tatlıtuğ’a bırakmış. Listede dikkat çeken bir diğer nokta da Kıvanç Tatlıtuğ’un güvenilirlik yüzdesi düşmesine rağmen geçen dönem gerisinde kaldığı üç ismin birden önüne geçmesi.   

Bu dönemin en büyük yükselişine Murat Boz imza atıyor. Geçen dönem 15’inci sırada yer alan sempatik şarkıcı bu dönem dördüncü sırada. Dikkat çekilmesi gereken bir diğer yükseliş de Beyazıt Öztürk tarafından gerçekleştirilmiş. Dokuzuncuyken üçüncülüğe yükselen Beyaz, listede en büyük sıçramayı gerçekleştiren ikinci isim olmuş. 

MART 2012
1.    Hülya Avşar        %34,8
2.    Acun Ilıcalı         %33,7
3.    Beyazıt Öztürk    %17,9
4.    Murat Boz        %15,4
5.    Kıvanç Tatlıtuğ    %12,2

Kaynak: MediaCat – Ipsos KMG Celebrity Güven Endeksi – İki Dönem Karşılaştırma
Kaynak: Ipsos KMG
 

(Verilerin tamamı MediaCat Nisan sayısında)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.