Huffington Post’a 315 milyon dolar

AOL, 2009'da bağımsız bir şirket olduğundan beri en büyük adımını attı ve Huffington Post'U 315 milyon dolar ödeyerek bünyesine kattı.

07.02.2011 - 00:00 | MediaCat

AOL Huffington Post’u alarak yeni Amerikan medya şirketi kuruyor. AOL, 2009’da bağımsız bir şirket olduğundan beri en büyük adımını attı ve Huffington Post’u 315 milyon dolar ödeyerek satın altı.

Patch, TechCrunch, Engadget ve AOL’un diğer siteleri yeni Huffington Post Medya Grubu’nu oluşturuyor. Arianna Huffington tarafından kurulan Huffington Post, AOL ile birleşerek yeni Amerikan online medyasının etkin aktörlerinden biri olacak.

Anlaşmaya göre, Huffing Post’un kurucu ortaklarından Arianna Huffington genel yayın yönetmeni olarak görevine devam edecek. Huffington sadece Huffington Post’un genel yayın yönetmeni olmayacak aynı zamanda tüm Amerikan online içeriğinden sorumlu olacak.

Arianna Huffington; "HuffPost ve AOL networklerinin birleşmesiyle video içerikleri geliştirilecek, hem yerel ve hem de uluslararası odaklanma sağlanabilecek. Öyle bir firma yaratıyoruz ki küresel izleyiciye hayal edilebilir her platformda ulaşacağız ve sektörde büyük bir etki yaratacağız." açıklamasını yaptı.

AllthingsD’nin haberine göre Huffington Post CEO’su Eric Hippeau ve mali müdür Greg Coleman Huffington Post’daki işlerinden ayrılacaklar.

AOL’un açıklamasına göre birleşmiş firmanın Amerika’da aylık 117 milyon ve dünya çapında 270 milyon kullanıcısı bulunuyor. AOL CEO’su Tim Armstrong “bu yeni birleşme ile yeni nesil Amerikan medya firmasını kurarak, içerik ve sosyal deneyimlere odaklanacağız” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.