HP’de büyük zarar

HP, gelecek çeyrekte rekor zarar ilan edecek.

13.08.2012 - 00:00 | MediaCat

HP, önümüzdeki çeyrekte 8,85 milyar dolar zarar bildireceğini duyurdu.  Zararın panik yaratmaması için bir  açıklama yayınlayan şirket, meselenin büyük ölçüde 2008’de Electronic Data Systems’ı bünyelerine katmalarının sonucu yapılan bir defalık bir ödemeye (8 milyar dolar) dayandığını söyledi.

Bu istisnai dönemi saymazsak şirket oldukça iyi durumda.  Başarılı sonuçlar veren yeniden yapılandırma çalışmaları sayesinde hisseleri değer kazanan şirket, çalışan sayısını azaltıp ‘kârlı büyüme, hizmet alanında iyileştirme ve müşteri memnuniyeti’ için yeni başkan yardımcıları atadı.

Geçtiğimiz 18 ay boyunca çalkantılı bir dönem yaşayan şirket HP TouchPad ve HP Pre akıllı telefon gibi Palm tarafından üretilen cihazları neredeyse piyasaya çıkarır çıkarmaz durdurmuş ve eski CEO Leo Apotheker’in görevine son vererek yerine eBay’in eski yöneticisi Meg Whitman’ı getirmişti.  Bilgisayar üretmeye devam edip etmemesi gerektiği konusunda tereddütler yaşayan şirket, sonunda bu pazarda devam etme kararı almıştı.

HP bu sene içinde Windows 8 tabanlı tabletlerini piyasaya çıkaracak.

(Kaynak: Chip Online)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.