HP global medya ajansını belirledi

HP, 2004 yılından beri birlikte çalıştığı ajansı ile yollarını ayırdı. HP bundan böyle küresel bazda medya planlama ve...

23.02.2009 - 09:51 | MediaCat

HP, 2004 yılından beri birlikte çalıştığı ajansı ile yollarını ayırdı. Omnicom Group HP’nin 1 milyar dolarlık küresel medya planlama ve satınalma işlerini bundan böyle sürdürecek.

HP, 5 yıldır Publicis Grup bünyesinde yer alan ZenithOptimedia ile çalışıyordu. HP ZenithOptimedia’dan kurumsal, kişisel sistemler grubu ve görüntü ve baskı grubu ve hatta teknoloji çözümler grubu için hizmet alıyordu.

Omnicom’un direkt pazarlama ajansı Rapp, teknoloji grubu için HP’nin pazarlama-servis işlerini yürütecek.

HP’nin en son yıllık raporuna göre, şirket reklamlara 2006 yılından bu yana her yıl yaklaşık 1 milyar dolar harcadı. 2007 yılında TNS Media Intelligence göre HP, ABD’deki medya ölçümlerinde 417 milyon dolar harcadı. Küresel ölçekte bu rakam büyük olasılıkla 1 milyar dolara yakın.

Omnicom Medya Grubu, küresel ve ABD’de 2008 yılı içerisinde Renault-Nissan küresel işlerini (1 milyar dolar); Visa’nın global konsolidasyonu ($ 650 milyon); Intel ($ 300 milyon, ABD); Lilly ($ 250 milyon, ABD); Time Warner Cable ($ 135 milyon, ABD) ve Levi’s (50 milyon dolar, ABD) işlerini yürütüyor.

HP bu hafta zor bir mali dönem geçirdiğini açıklamıştı. Masaüstü gelirleri yüzde 25 azaldı ve dizüstü gelirleri yüzde 13 düştü. Tüketici yazıcıları yüzde 31 aşağı düşerken, ticari yazıcılarda gelir kaybı yüzde 39 oldu.

Kaynak: Adage

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.