Holiday Inn Express’lere Ogilvy & Mather yorumu

'Stay Smart' kampanyası yeniden hayata getirildi.

10.04.2013 - 14:18 | Ali Kuru

Holiday Inn Express'lere Ogilvy & Mather yorumu

Holiday Inn Express zinciri, yapımını Ogilvy & Mather‘in üstlendiği iki yeni reklam filmi ile uzun soluklu kampanyasına yeniden hayat verdi. İlk olarak Fallon tarafından 1998 yılında yürütülen ve 11 yıl devam eden kampanyanın orijinali, ‘But I did stay at a Holiday Inn Express last night’ (Ama dün akşam bir Holiday Inn Express’te kaldım) cümlesi ile sona eren filmlerden oluşuyordu. Ogilvy & Mather’in yeniden yorumladığı uzun soluklu kampanya bu defa medikal ve matematiksel iki mucize eşliğinde zincirin ‘Stay Smart’ söylemine vurgu yapıyor.

Yeni reklamlar da alışılageldik formülle uyum içerisinde tasarlanmış. Sıradan insanların Holiday Inn Express’te geçirdikleri harika bir gecenin ardından olağanüstü yeteneklerle donatılmalarını konu alıyor. Filmlerden biri Holiday Inn Express’te güzelce dinlendiği bir gecenin ardından yetenekli bir akupunktur uzmanına dönüşen bir dağıtım elemanını; diğeri ise (aslında var olmayan) çözülmesi imkansız sanılan matematiksel bir denklemi kızını ziyareti sırasında ayak üstü çözen bir adamı konuk ediyor.

Filmler güldürmekten çok, bir tebessüme sebep olacak kadar komik olduğu gibi, eşine az rastlanır uzunluktaki kampanyanın özüne sadık kalmayı başarıyor. Ogilvy & Mather’in yeni filmlerinin kampanyanın eski filmlerindeki gibi sıra dışı bir cazibeye sahip olup olmadıklarının cevabını ise zaman vereceğe benziyor.

Haluk Kasarcı
(kaynak: adweek)