H&M’den yeni giyim markası: Arket

Perakende devi H&M, Avrupa pazarlarındaki satışları canlandırmak amacıyla yeni giyim markası Arket'i kurduğunu duyurdu.

31.03.2017 - 17:28 | Sultan Öncü Arslanoğlu

H&M'den yeni giyim markası: Arket

COS, & Other Stories, Monki, Weekday ve Cheap Monday gibi markaları bünyesinde bulunduran perakende devi H&M, markalarına bir yenisini daha ekledi. Grup, 2017 sonbahar döneminde yeni giyim markası Arket’i faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

H&M CEO’su Karl-Johan Persson’ın yaptığı açıklamaya göre Arket; erkekler, kadınlar ve çocuklar için seçilmiş geniş kapsamlı ürünlerin yanı sıra ev için de daha küçük ve temel malzemelerin yer alacağı bir ürün yelpazesine sahip olacak. Fiyatlarının ise H&M’in kendi ürünlerden daha yüksek olması bekleniyor. İlk perakende mağazasını Londra’da açmaya hazırlanan marka, ilerleyen zamanlarda da Brüksel, Kopenhag ve Münih’te de mağazalar açmayı planlıyor. Odak noktasına Avrupa pazarını alan Arket, 18 Avrupa ülkesine de internet üzerinden satış yapacak.

Duyuruyu takiben, H&M’in ilk çeyrek kârının geçen seneye nazaran daha düşük oranda büyüme kaydettiği yönünde yapılan açıklamalara karşın Persson, “Genel olarak moda perakendeciliğinde, Güney Avrupa ve ABD gibi büyük pazarlarımızın çoğunda piyasa koşulları çok zorluydu” diye konuştu. Ancak İsveçli şirket, yıl içinde grubun diğer markalarından kâr elde etmeyi başardı.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.