MediaCat

H&M’den ilham kaynağı Instagram kullanıcıları olan bir marka

Nyden, tasarımlar için influencer’lar ve sosyal medya anketlerinden faydalanıyor.

H&M’den ilham kaynağı Instagram kullanıcıları olan bir marka

H&M’in Y Kuşağı’nı hedefleyen Nisan 2018 doğumlu markası Nyden, gittikçe kalabalıklaşan günümüz sosyal medya evreninde alışılagelmedik bir strateji izliyor.

Markanın bu hamlesi, Business Insider’ın kıdemli muhabirlerinden Tanya Dua’nın tabiriyle, “modanın demokratikleşmesinin başlangıcı”. Dua’nın bu tabiri kullanmasının nedeni ise, markanın yeni koleksiyonunda yer alacak ürünleri tasarlamak için sosyal medyada influencer’lar ile işbirliği yapması ve Instagram üzerinden yapılan anketlerden yararlanması. Zira Nyden’ın işbirliği yaptığı dokuz influencer, Instagram Hikâyeler’de paylaştıkları anketler aracılığıyla ( örneğin, takipçilere iki seçenek arasından -düğme ya da fermuar gibi-  tercihte bulunmaları isteniyor) tüketici tercihlerine erişim sağlıyor.

Markanın influencer’lar aracılığıyla düzenlediği Instagram anketleri geçtiğimiz hafta içinde 425 bin görüntülenme elde ederken, toplamda da 35 bin oy kullanılmış. Markanın kurucularından Christopher Skogfeldt, istatistiklerden memnun. Skogfeldt, ilhamın her yerden gelebileceğini göstermek istediklerini, sosyal medyanın insanların bol vakit geçirdikleri ve de zevklerini şekillendirdikleri bir yer olması nedeniyle de kampanya için kusursuz bir platform olduğunu söylüyor.

Nyden’ın yeni koleksiyonunda yer alan ve Instagram kullanıcılarından gelen veriler ışığında tasarlanan iki kıyafet ise yakın gelecekte internet üzerinden satışa sunulacak.

H&M’in yeni markası Nyden; sanatçılar, tasarımcılar ve influencer’ların işbirliğine ve ortak yaratım faaliyetlerine odaklanan bir marka. Yaratıcı süreçte rol oynayanlar arasında şarkıcı Dua Lipa, dövme sanatçısı Dr Woo ve futbolcu Jérôme Boateng gibi isimler yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.