Herkesi olduğu gibi gösteren kamera

Google, kapsayıcılık vaadini güçlendiren Pixel 6'nın lansmanını NY Times işbirliğinde gerçekleştirdi.

02.11.2021 - 15:59 | Simge Şenses

Google, çeşitli cilt tonlarını daha doğru biçimde fotoğraflamak için makine öğrenimini kullanan Real Tone adlı yeni bir fotoğrafçılık girişimiyle desteklenen akıllı telefonu Pixel 6’yı tanıttı.

Cihazı “şimdiye kadarki en kapsayıcı akıllı telefon” olarak tanımlayan Google, Real Tone’un neler üretebileceğini daha iyi göstermek için The New York Times’ın reklam departmanı ve yaratıcı stüdyosu T Brand ile işbirliği yaparak “Picture Progress” adlı yaratıcı bir lansman kampanyasına imza attı.

Google’ın pazarlama, cihaz ve hizmetlerden sorumlu başkan yardımcısı Daryl Butler yaptığı açıklamada, “Pixel 6’da Real Tone ile tüm cilt tonlarındaki kullanıcıların doğru ve güzel bir şekilde göründüklerini hissetmelerini sağlamak için sektör uzmanlarıyla ortaklık kurduk. Real Tone’un temsili hikâye anlatımı için nasıl bir araç olabileceğini göstermek için The New York Times’ın T Brand’i ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Google, geniş bir cilt tonu yelpazesini daha iyi temsil eden teknolojiyi ilk uygulayan şirket olmasa da, T Brand, markanın hikâye anlatımının yaratıcı unsurunu daha derin düzeyde keşfetmesine yardımcı oluyor. T Brand’den bir temsilci kampanyanın ana fikrini şu sözlerle anlatıyor: “Çekildiğiniz selfie’de saç dokunuzu ayrıntılı olarak görebilmek veya arkadaşlarınızla çekildiğiniz bir grup fotoğrafında farklı cilt tonlarından oluşan bir spektrum görmek ilerleme işaretidir. Bir insan hikâyesinin nasıl oluşturulduğu ve nihayetinde nasıl anlaşıldığı konusunda ten renginin ve dokusunun tüm nüanslarını yakalamak önemlidir. İmaj eşitliği, kendimizi kutlama şeklimizde de fark yaratır.”

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.