Henkel’e yeni CEO

Henkel'de CEO koltuğunu devralacak isim belli oldu.

12.11.2019 - 11:14 | MediaCat

Henkel bünyesinde yaklaşık 35 yıldır görev alan CEO Hans Van Bylen’in kişisel nedenlerden ötürü görevini yürütemeyeceğini açıklamasının ardından Henkel’de CEO görevini devralacak isim belli oldu. Buna göre, 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak şekilde Henkel’in yeni CEO’su Carsten Knobel olacak.

Yeni yılda Henkel’in CEO’su olarak görev alacak Carsten Knobel, 1995 yılında katıldığı Henkel’de 2012 yılından bu yana yönetim kurulunda yer alıyor. Henkel’de CFO sorumluluğunu üstlenen Knobel’in bu görevi devredeceği isim ise ilerleyen zamanda belirlenecek.

1969 yılında Marburg’da doğan Knobel, Techical University of Berlin’de işletme ve teknik kimya eğitimini tamamlamasının ardından 1995 yılında araştırma ve geliştirmeden sorumlu yönetim kurulu üyesi asistanı olarak Henkel’de çalışmaya başladı. Sonrasında Henkel Beauty Care İş Birimi bünyesinde çeşitli sorumluluklar üstlenen Knobel, 2012 yılında CFO olarak atandı. Knobel aynı zamanda Lufthansa’nın denetleme kurulu üyeliği ve Bundesliga ekiplerinden Fortuna Düsseldorf’un denetleme kurulu başkan vekilliğini yürütüyor.