Henkel CEO’sundan sürdürülebilir tüketim çağrısı

İsviçre’nin Montreaux kentinde düzenlenen Dünya Deterjan Konferansı’nda konuşan Henkel CEO’su Kasper Rorsted...

11.10.2010 - 00:00 | MediaCat

İsviçre’nin Montreaux kentinde düzenlenen Dünya Deterjan Konferansı’nda konuşan Henkel CEO’su Kasper Rorsted, tüm sektörün sürdürülebilir gelişim konusunda harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

İsviçre’nin Montreaux kentinde bu yıl yedincisi düzenlenen Dünya Deterjan Konferansı bir kez daha tüm dünyadan sektörün önemli temsilcilerini buluşturdu. Deterjan üreticileri, hammadde tedarikçileri, bilim insanları ve akademisyenler konferansta “Daha dinamik bir küresel ekonomi için yeni stratejiler” konusunu ele almak üzere bir araya geldi.

Konferansın en çapıcı konuşmalarından birini sektörü, sürdürülebilir bir tüketim için ortak bir hareket geliştirme çağrısında bulunan Henkel’in CEO’su Kasper Rorsted yaptı. Rorsted konuşmasında şunları söyledi:

“Sürdürülebilir gelişme günümüzün geçici bir hevesi değil, aksine küresel bir görev, tüm endüstrinin acil olarak üzerinde düşünmesi gereken bir konu. Dünya nüfusu artıyor, ortalama yaşam standardı yükseliyor. Bu doğrultuda sektörümüzün karşı karşıya kaldığı sorunlardan uzak durmayı mı yoksa yeniliği mi seçeceğidir.”

Kasper Rorsted’e göre sürdürülebilir tüketimi, kaynaklar daha az kullanılarak geliştirilen, benzer ya da daha iyi performansa sahip yenilikçi ürünler ve süreçlerle  sağlamak mümkün. Eğer hammadde tedarikçisinden son tüketiciye uzanan zincirde herkes üzerine düşen rolü yerine getirirse, ekolojik ayak izini yüzde 50 oranında azaltırken, performansı aynı oranda artırmak mümkün olacak.

Henkel sürdürülebilirlik konusunda lider konumda yer alıyor. Kuruluşun bu alandaki performansı bugüne kadar dünyaca ünlü birçok kuruluş tarafından mükemmel olarak belirlendi. Henkel son olarak, Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endekslerinde arka arkaya dördüncü yıl Dayanıksız Ev Bakım Ürünleri kategorisinde ilk sırada yer aldı. Endeks, kendi faaliyet alanlarında sürdürülebilir gelişim ilkelerini uygulayan kuruluşlardan oluşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.