Hediye alırken ölçüyü kaçırmayın

Hediye alırken fazla düşünmenin doğuracağı olası sıkıntılar üzerine ibretlik bir film.

11.12.2019 - 10:51 | Arzu Nilay Kocasu

Noel, yılbaşı, Sevgililer Günü, doğum günleri…. Her yıl, yıla yayılan çok sayıda özel gün vesilesiyle alınan çoğu hediye, hiçbir zaman kullanılmamak üzere bir köşeye kaldırılıyor. Meşakkatli bir araştırmanın ve çoğu zaman kas gücü de gerektiren bir koşuşturmacanın neticesinde yeni sahibini bulan ince düşünülmüş hediyeler, nihai yuvalarında beklenildiği kadar sıcak karşılanmayabiliyor.

Özgünlük uğruna yüreklere korku salmanın önüne geçmek ve bu yıl Noel’de insanların gerçekten kullanabilecekleri hediyelere kavuşmalarına yardımcı olmak isteyen Birleşik Krallık menşeli yeniden kullanılabilir matara markası Chilly’s, Londra menşeli reklam ajansı Uncommon Creative Studio işbirliğinde eğlenceli bir reklam kampanyası hazırladı.

2010 yılında kurulan Chilly’s’in bu ilk reklam kampanyası, aylar süren bir uğraşın ardından dostuna onun hayatını değiştirecek bir hediye veren hevesli bir adamın hikâyesini anlatarak herkesi hediye seçerken ölçüyü kaçırmamaya davet ediyor.

Reklam filminin ilan ve sosyal medya çalışmalarıyla desteklendiği kampanya kapsamında hazırlanan ilanlar arasında anne sütüyle yapılmış bir pasta ve tuvalette kaydedilmiş ağlama seslerinin olduğu bir ASMR kasedi gibi rahatsız edici hediye fikirleri yer alıyor.

Uncommon Kurucu Ortağı Nils Leonard markayla işbirliklerini “Hediye seçerken ölçüyü kaçırmayın. Gezegeni öldürmeyen hediyeler alın. Sevdiklerinize, onları dehşete düşürmeyecek şeyler hediye edin. Chilly’s inanılmaz bir marka, Uncommon olarak, Noel’in amacına biraz daha iyi ulaşması için onlarla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” sözleriyle yorumlarken, Chilly’s Kurucusu ve Genel Müdürü James Butterfield, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“İlk reklam ajansımızı seçerken, küresel ölçekte geçerliliği olacak kampanya ve fikirler üretebilecek ancak bunu butik bir atmosfer hissiyatından uzaklaşmadan yapabilecek partnerler aradık. Henüz yolculuğunun başında olması ve gerçekten yenilikçi işler yapmaya çalışması nedeniyle Uncommon bizim için son derece uygun bir seçim oldu. Tüm bunlara ek olarak, biraz farklı bir şeyler yapmaktan korkmayacak bir ekiple çalışmak istedik ve Uncommon bu beklentiyi kesinlikle karşılıyor. Halo projesi ve OVO ile birlikte yaptıkları işten de gördüğümüz üzere Uncommon’ın sürdürülebilirliğe duyduğu ilgi de bizi bu işbirliğine iten sebeplerden biriydi.”

Önümüzdeki yıl Chilly’nin 10’uncu yaşı şerefine yeni bir kampanyaya imza atacak Uncommon, markanın yeni küresel pazarlardaki varlığını güçlendirmek ve Chilly’s’in gelişen ürün gamını tanıtmak için çalışmalarını sürdürecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: Chilly's
  • Reklam Ajansı: Uncommon Creative Studio
  • Yönetmen: Aaron Stoller
  • Yapımevi: Biscuit Filmworks UK
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.