MediaCat

Hedef kitleye giden yol emojilerden geçer

Vodafone Türkiye yeni kampanyasında hedeflemeyi emojilerle yapıyor.

Hedef kitleye giden yol emojilerden geçer

Pek çokları için kelimelerin yerini neredeyse tamamen ele geçirmeyi başlamış emojiler, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın da radarına girerek platformu kullanıcıların tweet’lerindeki emojileri hedefleyecek bir sistem geliştirmeye itmişti.

Twitter’ın emoji tabanlı hedeflemesini kullanarak hizmet ve avantajlarını potansiyel ilgililere ulaştıran Vodafone Türkiye, emoji müdavimleri için hazırladığı yeni kampanyasıyla Twitter’ın işbu hedeflemesini ilk kullanan marka unvanına erişti.

Hedeflenen emojiyi kullanan kullanıcılara onlar için hazırladığı GIF’lerle karşılık veren Vodafone Türkiye, “Büyütüyoruz” çatısı altında toplandığını belirttiği bu iletişim modeliyle duyguları ifade eden emojileri GIF içinde büyütürken sunduğu avantajları da büyüttüğünü söylüyor.

Kas emojisini “spor, sağlıklı yaşam, halter, koşu, yürüyüş” anahtar kelimelerinden biri veya birden fazlasını kullananların “spor keyfini büyüten”; yüzme emojisini “yüzme, yazlık, deniz, güneş, kumsal, yaz, beach club” anahtar kelimelerinden biri veya birden fazlasını kullananların ise “deniz keyfini büyüten” reklamlarıyla Twitter’da boy gösteren Vodafone Türkiye’nin kampanyası Plasenta Conversation Agency imzası taşıyor.

KÜNYE
Reklamveren: Vodafone Türkiye
Reklam Ajansı: Plasenta Conversation Agency
Medya Ajansı: Mindshare
Çözüm Ortakları: Genart, 4C

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.