Hayatı işkenceyle sönen bir oyuncak ayı

PETA yeni reklam filmiyle mesajını sansüre uğramadan vermek istiyor.

26.10.2018 - 10:54 | Arzu Nilay Kocasu

Hayatı işkenceyle sönen bir oyuncak ayı

Provokatif videoları kamuoyu nezdinde rahatsız edici bulunduğu için sıklıkla sansürlenen hayvan hakları organizasyonu PETA, laboratuvar deneylerinde kullanılan hayvanların maruz kaldığı acıyı sansürlenmeden anlatabilmek için içinde gerçek bir hayvan yerine oyuncak bir ayının olduğu bir reklam filmi yayınladı.

“Deneyler sırasında kesilerek, zehirlenerek veya yakılarak öldürülen köpeklerin, maymunların ve farelerin görüntüleri izlenmek için fazla rahatsız edici bulunuyor. Dolayısıyla bu görüntülerin sosyal medya ağlarında dolaşıma girmesi kolay değil” diyor PETA Laboratuvar Soruşturmaları Başkan Yardımcısı Ph.D. Alka Chandna:

PETA‘nın yeni videosu, laboratuvar deneylerinde kullanılabilecek hayvansız yöntemler tercih edilmemesi nedeniyle acı çeken milyonlarca hayvanın durumunu izleyicilerin gözleri önüne seriyor.”

Yeni kampanyanın amacının, Ulusal Sağlık Enstitülerini (NIH – National Institutes of Health) gereksiz hayvan deneylerinden vazgeçirmek olduğunu belirten organizasyon, Ulusal Sağlık Enstitülerinin gelir kaynağının neredeyse yarısını oluşturan bu deneylerin hayvanların yanı sıra tedavi bekleyen insanların da ölümüne neden olduğunu açıklıyor:

“Bu anlamsız ‘araştırmaların’ bazılarında maymunlara kokain zerkediliyor, farelerin bağırsakları deliniyor ve kasten masküler distrofisine sahip köpekler yetiştiriliyor.”

Hayatı işkenceyle sönen bir oyuncak ayı

KÜNYE

  • Reklamveren: PETA
  • Reklam Ajansı: VMLY&R New York
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.