MediaCat

Hayat kurtaran miks yöntemleri

Pink Ribbon’dan öğreneceğiniz birkaç DJ’lik numarası sizi meme kanserine karşı güçlendirebilir.

Hayat kurtaran miks yöntemleri

Toplumda meme kanserinin yalnızca orta yaşlı kadınları etkilediğine dair yaygın bir inanış mevcut. Fakat küçük bir yüzdeyi temsil etse de, teşhislerin ortalama yüzde 5’i genç kadınlara konuluyor ve onların da kendilerini düzenli aralıklarla muayene etmeleri erken teşhis açısından büyük önem taşıyor. Pink Ribbon Belçika, bu gereksinimi oldukça eğlenceli bir yolla, DJ’lerin kullandığı miks yöntemlerini muayene için gerekli olan adımlara uyarlayarak vurguluyor.

Uluslararası Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda hayata geçirdiği kampanyayla odağını 40 yaş altı kadınlara çeviren dernek, DJ’lerin plaklar üzerinde müzik mikslerken kullandıkları yöntemlerin, kişisel meme muayeneleri için gerekli el hareketleriyle aynı olmasından faydalanıyor.

Ogilvy Social.Lab ve NRJ Belgium radyo istasyonu işbirliğinde yaratılan #MixForBoobs kampanyası, muayene için dört basit teknik sunuyor: Rewind, Spin Forward, Baby Scratch ve Spindle Pinch. Bunlar da sırasıyla; meme çevresinde dairesel hareketler, meme ucundan çevreye doğrusal hareketler, olası kitleleri daha net hissetmek için meme üzerinde dikey hareketler ve sıvı sızmadığından emin olmak için meme ucunu sıkmayı içeriyor.

Kampanya kapsamında, kadınların kontrollerin ritmine ayak uydurmak için dinleyebilecekleri, meme formunda albümler de tasarlandı. Pink Ribbon Belçika’nın tıp uzmanlarının danışmanlığında hazırlanan albümlerdeki şarkılar, kendi kendine muayenenin en doğru şekilde nasıl yapılabileceğine dair talimatlar içermesi yönüyle eğlenceli olduğu kadar eğitici.

Ogilvy Social.Lab’in büyümeden sorumlu başkanı Christophe Crasselts, “Kadınların yüzde 90’ının meme kanserini kendi kendine tespit ettiğini bildiğinizde, insanları bu konuda eğitmenin ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz” diyor ve ekliyor: “Peki bu refleksi erken yaşlardan itibaren nasıl tetikleyebiliriz?.. #MixForBoobs ile önleme kampanyalarının alışılagelmiş kurallarını yıkarak aşmaya karar verdiğimiz zorluk tam olarak bu.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.