Hayat dostlarla güzel

Erste Group'tan her yaşa uygun mutluluk reçetesi.

03.12.2020 - 16:42 | Arzu Nilay Kocasu

Erste Group Noel 2020 reklam filmi

Geçtiğimiz yıllarda Noel döneminde yayınladığı Henry the Hedgehog ve Hanna Bumblebee animasyonlarıyla 180 milyonu aşkın izlenme rakamına ulaşan Viyana menşeli banka Erste Group, bu yıl 25 Aralık’ı başrolde hayvanlar yerine insanların olduğu bir animasyonla karşılıyor.

Huzurevinde yaşayan bestekâr Edgar’ı Noel’de sevdikleriyle bir arada olmaya ikna etmeye çalışan bakıcı Marie’nin diğer huzurevi sakinleriyle birlikte çabalarını ekrana taşıyan iki dakikalık animasyon reklam ajansı Jung von Matt DONAU imzası taşıyor.

Yalnızlık ve izolasyonın bu yılı tanımlayan iki temaya dönüştüğünü söyleyen Erste Group & Erste Bank Stratejiden Sorumlu Direktörü Martin Radjaby-Rasset kampanyanın amacını “Maalesef bu durum, pek çok insan için, normalde ailelerimize ve sevdiklerimize yakın olduğumuz bir dönem olan Noel’de de geçerliliğini koruyacak. Özellikle şu anda içinde bulunduğumuz durumlar gibi durumlar söz konusuyken; insanlar birbirlerinin yanında olduklarında, kendilerine ve diğerlerine inandıklarında neler olabileceğini göstermek istedik” sözleriyle özetlerken, Jung von Matt DONAU Kreatif Direktörü Michael Nagy, anafikrini insanların birbirlerine destek için bir arada olması olarak açıkladığı reklam filmi hakkında şu yorumda bulunuyor:

“Yaşlanmakta olan bestekâr Edgar’ın duyma kabiliyeti azaldıkça gitgide daha fazla kendi içine kapanmasını kabullenmek istemeyen iyimser ve hayat dolu bakıcısı Marie’nin motivasyonu kaynağını bu dayanışma fikrinden alıyor. Marie, diğer huzurevi sakinlerinin de yardımıyla Edgar’ın yüreğini ısıtmayı ve onun unutulmaz bir Noel geçirmesini sağlamayı başarıyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Erste Group
  • Reklam Ajansı: Jung von Matt DONAU
  • Yönetmen: Kyra & Constantin
  • Prodüksiyon Şirketi: Passion
Kaynak: Creative Boom

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.