Havas Group yaratıcı ve medya ajans gruplarını birleştirdi

Reklam sektöründe silolar yıkılmaya devam ediyor...

10.03.2017 - 17:34 | Ozan Mert

Havas Creative Group'ta yeni yapılanma

Dünyanın en büyük global ajans holdinglerinden Havas Group, bünyesindeki Havas Creative Group ve Havas Media Group birimlerini birleştirerek, bölgesel bir yönetim anlayışıyla idare edilecek tek bir şirket şeklinde yeniden yapılandırdığını açıkladı.

Buna göre Havas Media Group’un eski global yönetici direktörü ve Birleşik Krallık/Fransa yönetim kurulu başkanı Dominique Delport, yeni oluşturulan Havas Group Global Yönetici Direktörü ve CCO’su (Chief Client Officer) olarak atandı. Grup aynı zamanda faaliyet gösterdiği dört ana bölge olan Birleşik Krallık, İspanya ve Fransa-Kuzey Amerika için yeni merkezileştirmiş yapıyı idare etmek üzere yönetim kurulu başkanları atarken, Latin Amerika ve Asya-Pasifik bölgelerinin yönetiminden sorumlu iki icra kurulu başkanı atadı.

Grubun son dönemde ağırlık verdiği “Together” stratejisinin bir parçası olan yeniden yapılanma, müşteri odaklı entegrasyonu hızlandırmayı ve müşteriler için pürüzsüz bir deneyim yaratmayı amaçlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Havas Group CEO’su Yannick Bolloré gittikçe hız kazanan ve karmaşıklaşan bir dünyada müşterilere en iyi şekilde hizmet sunabilmek için geleneksel “yaratıcı” ve “medya” tanımlarının ötesine geçmeleri gerektiğine inandıklarını belirtiyor.

Kaynak: The Drum, M&M Global

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.