Harvard Üniversitesi’nde Türk gazeteciler için burslu program

Robert L. Long anısına verilecek burs için son başvuru tarihi 1 Aralık 2017.

25.10.2017 - 09:42 | MediaCat

Harvard Üniversitesi'nde Türk gazeteciler için burslu program

Harvard Üniversitesi Neiman Gazetecilik Vakfı ve New York merkezli Türk Hayırseverler Vakfı tarafından, Türk gazetecilerin çalışmalarının desteklenmesi amacı ile 11 Ekim 2017 tarihinde Robert L. Long Nieman Bursu’nun kurulduğu açıklandı.

Gazeteci, film yapımcısı ve haberci Robert L. Long anısına verilecek olan burs, Türk vatandaşı olan gazetecilerin başvurusuna açık olacak ve bursiyerlerin iki dönem Harvard Üniversitesi’nde okumalarına destek olacak. Bursiyerler, Nieman Vakfı etkinliklerine katılmanın yanı sıra, diğer Nieman bursiyerleri ve Harvard Üniversitesi öğretim üyeleri ile fikir alışverişinde bulunabilecek. Bursiyerlere sınıfları denetleme, yüksek lisans derslerine ve profesyonel ve liderlik becerilerini güçlendirmeye yönelik düzenlenen gazetecilik atölyelerine katılabilme imkânları da tanınacak.

2018 – 2019 akademik yılı için tam burslu bir yıllık programın başvuruları 1 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. Önümüzdeki üç yıl için sunulacak olan burs ile ilgilenen adaylar, Harvard Üniversitesi’nin Nieman Bursiyer Programı’na online başvuru yapabilecekler. Uygunluk ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler ise Nieman web sitesi’nde sunuluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.