Haribo Fransa’nın konkurunu kazanan Türk ajansı

Haribo Fransa tarafından açılan ve 6 ajansın katıldığı 4 ay süren konkuru Türkiye’den...

28.02.2008 - 17:39 | MediaCat

Haribo Fransa tarafından açılan ve 6 ajansın katıldığı 4 ay süren konkuru Türkiye’den BEDANDBREAKFAST kazandı.

Alman kökenli, dünyanın ilk yumuşak şeker markası Haribo’nun, 2008-2009 döneminde Fransa’daki tüm iletişim faaliyetlerini planlayıp yürütecek ajansı seçmek üzere Haziran ayında Haribo Fransa tarafından açılan konkura; Publicis, Dialog, K-agence, Havas, Euro RSCG olmak üzere beş Fransız ajans ve Türkiye’den BEDANDBREAKFAST katılmıştı. 4 aylık seçim sürecinin sonunda, Haribo Fransa yeni reklam ajansı olarak BEDANDBREAKFAST’ı seçti. 3 yıl önce kurulan ve Türkiye’de lokal ve uluslarası markalara hizmet vermekte olan reklam ajansı BEDANDBREAKFAST, Türk reklam sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Avrupa’da bir markaya hizmet vermeye başladı.

Haribo Fransa ile BEDANDBREAKFAST, iki sene boyunca tüm çizgi-altı ve üstü işlerde beraber çalışacak. 2008 Ocak ayında Fransa’da başlaması planlanan ilk kampanyanın yıllık yaklaşık bütçesi 9 milyon €.

2005 yılından beri İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren BEDANDBREAKFAST’ın kurucusu Stephane Vincent, ilk Fransız müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için Fransa şubesinin Paris’te BEDANDBREAKFAST Paris adıyla açıldığını söyledi.

Ayrıca 2006 yılından beri Haribo’nun Türkiye’deki reklam çalışmalarını yürüten BEDANDBREAKFAST, 2008 yılından itibaren Haribo Türkiye ile birlikte Ortadoğu ve Asya’daki reklam kampanyalarını da hazırlayacak.

BEDANDBREAKFAST’ın Haribo Fransa için ürettiği reklam filmleri ilk kez Show TV’deki Pack Shot programının bu haftaki bölümünde yayınlanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.