Minikler yüreklere duygusal yara bandı

Yara bandı markası Hansaplast, minik kalplerin duygusal yaralarını sarmak için kolları sıvıyor.

22.05.2017 - 17:12 | Sencer Uçar

Minikler yüreklere duygusal yara bandı

Çocuklar neden ağlar? Yanıt basit: Canları yandığı zaman. Fakat çocuk sahibi olan herkesin çok iyi bildiği üzere çocuklar çoğu zaman fiziksel değil, duygusal nedenlerden ötürü ağlar.

Bu gerçeğin farkında olan FCB de ürün geliştirme adına zekice bir hamle yapıyor ve Beiersdorf’un yara bandı markası Hansaplast’a yardımcı olarak, çocukların fiziksel olmayan yaralarını iyileştirilmesi için özel yara bantları yaratıyor.

Pedagoglar ile ortak çalışma sonucunda geliştirilen ve adı Hearts (kalpler) olarak belirlenen ürün grubu, 2-6 yaş arası çocukların en sık tecrübe ettikleri beş yarayı (küçük kayıplar, büyüme, küçük kavgalar, ufak korkular ve hatalar) sarmayı hedefliyor.

Belçika’nın en büyük süpermarketlerinde promosyon olarak dağıtılan sınırlı sayıdaki ürün, ebeveynler ve çocuklar tarafından da geçerli not almayı başarmış.

Hazırlanan reklam filminde izlediğimiz üzere, her bir duygusal yara için özel hazırlanan bantların kendine has öyküleri de bulunuyor. Duygusal yaraları bant ile sarılan çocuklara öyküleri okuma görevi de ebeveynlere düşüyor. Böylece, ebeveynlerin çocukları ile kurdukları iletişim de gelişiyor. Ayrıca, ürünün, çocuklarının duygularını anlamakta zorlanan yetişkinlere yardımcı olduğunu da ekleyebiliriz.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.